Beton 2.0 ve vaší koupelně-
AlcaPLAST zazářil s tlačítky NIGHT LIGHT+
Vodovodní baterie FIMA Carlo Frattini+
GROHE Truck Tour 2018+
Soutěžte s Geberitem!+
Inspirujte se malými koupelnami+
Roberto Cavalli se inspiroval hlubinami moře i srstí jaguára+
Nový bidet se vejde i do malé koupelny+
3D obklady: unikátní sochařské dílo pro vaše stěny+
Otevírací doba v době vánočních svátků+
Nové série Atlas Concorde pro rok 2018+
Exploze barev v elegantním provedení+
Pozvánka na konferenci Moderní schodiště 2017+
Jaký byl FOR ARCH 2017+
Navštivte nás na veletrhu FOR ARCH 2017+
No Name na Kaštanové - Keraservis jako hlavní partner+
Topná tělesa ISAN s originálním designem+
Novinky Atlas Concorde k vidění v Brně+
Luxusní bydlení ve Slavkově u Brna+
Komfortní sprchování se značkou Tres+
Plánujete rekonstrukci koupelny?+
Jsme partnerem Šekové knížky HELUZ+
Atlas Concorde představil novinky pro rok 2017+
Navštivte nás na veletrhu FOR ARCH+
Ravak MATRIX spojuje eleganci a praktičnost+
TECElux Mini nepřehlédnete +
Každá pátá ZDARMA+
Katalog luxfer 2016+
Slavíme s RAVAKem 25. narozeniny+
Katalog Keraservis 2016+
Velkoformátové dlažby Marvel XL+
Atlas Concorde 3D WALL DESIGN+
Venkovní sprchy JEE-O soho+
Villeroy & Boch DIRECT FLUSH+
Atlas Concorde Etic Pro+
Villeroy & Boch VICLEAN+

Beton 2.0 ve vaší koupelně

Beton 2.0 ve vaší koupelně

Od letošního roku spolupracujeme s velmi výjimečnou společností Gravelli, která vdechla betonu nový život a z Betonu 2.0 vyrábí designová umyvadla, konferenční stolky, zahradní solitéry, náušnice nebo třeba trička. V naší nabídce se samozřejmě objevují pouze zástupci prvních dvou jmenovaných skupin.

 

Osobní přístup ke všemu, co vyrobí

Ve světě sériové výroby a neoriginálních kousků je Gravelli unikátním živlem. V pražské Libni vytváří betonové objekty, které nacházejí své uplatnění v architektonických i designerských projektech po celém světě. Začali však velmi skromně: Ladislav Eberl a Jiří Peters se potkali díky práci v reklamě a modelingu. Hned si padli do oka a během hovoru jim došlo, že sdílejí stejnou touhu podnikat a vyniknout v něčem novém. A tak se do toho pustili vlastníma rukama. Před šesti lety vyrobili ve vypůjčeném bytě první umyvadlo z betonu. Ačkoli se od té doby mnoho změnilo a celá výroba je rozdělena do tří velkých hal nikoli jednoho obýváku, důmyslná práce s betonem, zkoumání současných technologických možností a pečlivý osobní přístup ke každému výrobku zůstává.

Umyvadla Gravelli

Beton 2.0 má řadu unikátních vlastností

Gravelli ho vyrábí jenom z přírodních surovin a díky jeho výjimečným vlastnostem může přizpůsobovat technologické postupy jednotlivým produktům na míru. I proto se těší velké oblíbenosti architektů i designérů při atypických zakázkách. Beton 2.0 je především lehký, protože do něho přidávají výztuž z vláken, která několikanásobně zvyšuje jeho pevnost. To jim umožňuje použít méně materiálu a vytvářet produkty se sílou stěn od pouhých 15 milimetrů.

V koupelně však oceníte jeho jinou vzácnou vlastnost – Beton 2.0 nenasáká. Díky špičkové impregnaci mu nevadí voda, ale nezaskočí ho třeba ani káva nebo víno. Praktické ženy pak ocení, že povrchu betonu nemusíte věnovat žádnou nadstandardní péči při úklidu. Ekologicky smýšlející zákazníky pak potěší, že Beton 2.0 lze zužitkovat téměř bez odpadu. Zbytky z výroby v Gravelli používají vždy pro menší výrobky do menších forem, protože mají respekt k základním surovinám. Poměr spotřeby materiálu vůči vytvořené hodnotě je tedy více než příznivý. Díky kvalitě jemné betonové směsi a pečlivému ručnímu opracování každé části výrobku jsou výrobky velmi hladké. Beton 2.0 je tedy nejen krásný na pohled, ale také příjemný na dotek. Povrchy výrobků firmy Gravelli jsou UV stabilní, velmi dobře snáší přímý kontakt se sluncem, deštěm i dalšími vnějšími vlivy. Můžete je celoročně používat venkovně a není nutné je nijak zakrývat či speciálně ošetřovat. Každý z výrobků navíc díky svému zcela přírodnímu charakteru časem získá svébytnou patinu. Drobné bublinky, skvrnky i mikrotrhlinky tak vytváří jedinečnost a autenticitu každého kousku.

 

Závěsné umyvadlo MAP je opravdu originální a jedinečné. Každou koupelnu dokáže proměnit ve vysoce designový prostor hodný obdivu. Rozhodně překvapí každou návštěvu. I přes velkorysé rozměry má díky výrobní technologii, která pomáhá materiál odlehčit, zcela běžnou hmotnost. Celé závěsné umyvadlo je vyrobeno v pražské Libni poctivýma českýma rukama. A pokud vám nebudou vyhovovat základní rozměry umyvadla, v Gravelli vám mohou vybraný kousek rozměrově upravit na míru.

Gravelli umyvadlo MAP

 

Praktické a prostorné umyvadlo na desku OVAL nepůsobí v betonovém podání příliš robustně, ale decentně. Je ideální pro milovníky maximální funkčnosti, kteří ocení designové kousky a originalitu betonu. Umyvadlo OVAL je vyrobeno českýma rukama v České republice a pokud budete potřebovat upravit jeho rozměry, v Gravelli vám vyjdou vstříc.

Gravelli umyvadlo OVAL

 

Další zajímavé kousky si můžete prohlédnout na našich showroomech, nebo v aktuálním vydání katalogu Keraservis.

 

A co o Gravelli říkají architekti a zákazníci?

 

„Gravelli je pro mě sázka na jistotu. Jejich přístup je profesionální a jejich produkty okouzlující. V projektech interiérů, které navrhuji, se betonové prvky krásně vyjímají. Oceňuji také individuální přístup ke každé zakázce a vstřícnost k atypovému řešení standardních produktů, jako bylo např. umyvadlo SLANT 06 vyrobené na míru v požadovaném rozměru pro projekt Loft Hřebenky.“

Dagmar Štěpánová, architektka, FormaFatal

 

„Jako kreativní tým Preciosy Lighting jsme se rozhodli ukázat krásu křišťálů v pohybu na principu čtyř základních pozemských živlů. Crystal Automata je jedinečný koncept, který kombinuje unikátní řešení pohybujících se skleněných elementů, světelný efekt a neotřelé použití materiálu. Právě při přemýšlení o tvarování materiálu vznikla myšlenka obrátit se na firmu Gravelli, která výborným způsobem dotvořila celkové vnímání Crystal Automata. Gravelli dodala monolitické mísy z černého betonu, které se staly integrální součástí všech konceptů – vody, země, vzduchu a ohně.“

Michael Vasku a Andreas Klug, umělečtí ředitelé, designeři, Preciosa Lighting

 

loading
Předchozí Další Zavřít