Novinka

Betonová umyvadla ve vaší koupelně

Betonová umyvadla ve vaší koupelně

Máme tu čest spolupracovat s velmi výjimečnou společností Gravelli, která vdechla betonu nový život a z Betonu 2.0 vyrábí designová umyvadla, konferenční stolky, zahradní solitéry, náušnice nebo třeba trička. V naší nabídce se samozřejmě objevují pouze zástupci první skupiny - tedy umyvadla.

Osobní přístup ke všemu, co vyrobí

Ve světě sériové výroby a neoriginálních kousků je Gravelli unikátním živlem. V pražské Libni vytváří betonové objekty, které nacházejí své uplatnění v architektonických i designerských projektech po celém světě. Začali však velmi skromně: Ladislav Eberl a Jiří Peters se potkali díky práci v reklamě a modelingu. Hned si padli do oka a během hovoru jim došlo, že sdílejí stejnou touhu podnikat a vyniknout v něčem novém. A tak se do toho pustili vlastníma rukama. Před osmi lety vyrobili ve vypůjčeném bytě první umyvadlo z betonu. Ačkoli se od té doby mnoho změnilo a celá výroba je rozdělena do tří velkých hal nikoli jednoho obýváku, důmyslná práce s betonem, zkoumání současných technologických možností a pečlivý osobní přístup ke každému výrobku zůstává.

Beton 2.0 má řadu unikátních vlastností

Gravelli ho vyrábí jenom z přírodních surovin a díky jeho výjimečným vlastnostem může přizpůsobovat technologické postupy jednotlivým produktům na míru. I proto se těší velké oblíbenosti architektů i designérů při atypických zakázkách. Beton 2.0 je především lehký, protože do něho přidávají výztuž z vláken, která několikanásobně zvyšuje jeho pevnost. To jim umožňuje použít méně materiálu a vytvářet produkty se sílou stěn od pouhých 15 milimetrů.

V koupelně však oceníte jeho jinou vzácnou vlastnostBeton 2.0 nenasáká. Díky špičkové impregnaci mu nevadí voda, ale nezaskočí ho třeba ani káva nebo víno. Praktické ženy pak ocení, že povrchu betonu nemusíte věnovat žádnou nadstandardní péči při úklidu. Ekologicky smýšlející zákazníky pak potěší, že Beton 2.0 lze zužitkovat téměř bez odpadu. Zbytky z výroby v Gravelli používají vždy pro menší výrobky do menších forem, protože mají respekt k základním surovinám. Poměr spotřeby materiálu vůči vytvořené hodnotě je tedy více než příznivý. Díky kvalitě jemné betonové směsi a pečlivému ručnímu opracování každé části výrobku jsou výrobky velmi hladké. Beton 2.0 je tedy nejen krásný na pohled, ale také příjemný na dotek. Povrchy výrobků firmy Gravelli jsou UV stabilní, velmi dobře snáší přímý kontakt se sluncem, deštěm i dalšími vnějšími vlivy. Můžete je celoročně používat venkovně a není nutné je nijak zakrývat či speciálně ošetřovat. Každý z výrobků navíc díky svému zcela přírodnímu charakteru časem získá svébytnou patinu. Drobné bublinky, skvrnky i mikrotrhlinky tak vytváří jedinečnost a autenticitu každého kousku.

Gravelli Oval

Praktické a prostorné umyvadlo na desku OVAL nepůsobí v betonovém podání příliš robustně, ale decentně. Je ideální pro milovníky maximální funkčnosti, kteří ocení designové kousky a originalitu betonu. Umyvadlo OVAL je vyrobeno českýma rukama v České republice a pokud budete potřebovat upravit jeho rozměry, v Gravelli vám vyjdou vstříc.

Gravelli Map

Závěsné umyvadlo MAP je opravdu originální a jedinečné. Každou koupelnu dokáže proměnit ve vysoce designový prostor hodný obdivu. Rozhodně překvapí každou návštěvu. I přes velkorysé rozměry díky výrobní technologii, která pomáhá materiál odlehčit, zcela běžnou hmotnost. Celé závěsné umyvadlo je vyrobeno v pražské Libni poctivýma českýma rukama. A pokud vám nebudou vyhovovat základní rozměry umyvadla, v Gravelli vám mohou vybraný kousek rozměrově upravit na míru.

 

Další zajímavé kousky si můžete prohlédnout na našich showroomech nebo v aktuálním vydání katalogu Keraservis.

A co o Gravelli říkají architekti a zákazníci?

Gravelli je pro mě sázka na jistotu. Jejich přístup je profesionální a jejich produkty okouzlující. V projektech interiérů, které navrhuji, se betonové prvky krásně vyjímají. Oceňuji také individuální přístup ke každé zakázce a vstřícnost k atypovému řešení standardních produktů, jako bylo např. umyvadlo SLANT 06 vyrobené na míru v požadovaném rozměru pro projekt Loft Hřebenky.

Dagmar Štěpánová, architektka, FormaFatal

Jako kreativní tým Preciosy Lighting jsme se rozhodli ukázat krásu křišťálů v pohybu na principu čtyř základních pozemských živlů. Crystal Automata je jedinečný koncept, který kombinuje unikátní řešení pohybujících se skleněných elementů, světelný efekt a neotřelé použití materiálu. Právě při přemýšlení o tvarování materiálu vznikla myšlenka obrátit se na firmu Gravelli, která výborným způsobem dotvořila celkové vnímání Crystal Automata. Gravelli dodala monolitické mísy z černého betonu, které se staly integrální součástí všech konceptů – vody, země, vzduchu a ohně.

Michael Vasku a Andreas Klug, umělečtí ředitelé, designeři, Preciosa Lighting

Produkty v novince


2 varianty
2 varianty
2 varianty
2 varianty
2 varianty

Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner