Novinka

Jak nejlépe pečovat o vodovodní baterie

Jak nejlépe pečovat o vodovodní baterie

Vodovodní baterie patří neodmyslitelně k základní výbavě kuchyně či koupelny. Musí být nejen estetické, ale také vysoce funkční. Některé exkluzivní modely mají speciální povrchové úpravy (matný povrch, barvy nebo zlato). Pokud je chceme udržovat v dokonalém stavu po dlouhou dobu, musíme o ně správně pečovat. Na příkladu baterií značky TRES vám poradíme, jak na to.

Základní typy povrchů vodovodních baterií

Baterie s lesklými či matnými povrchy
Nejběžnější materiál pro výrobu vodovodních baterií je mosaz. Jejich povrch je nejčastěji upraven pochromováním (materiál kombinující vrstvy niklu a chromu, závěrečná vrstva je neporézní a vysoce odolná) nebo nanesením epoxidové barvy vysoké kvality, vhodné pro vodovodní baterie.

Lesklé a matné baerie


Baterie se zlatým povrchem
„Zlaté“ baterie se vyrábějí se podobným způsobem jako baterie pochromované. Pouze v poslední fázi výrobního procesu jsou ponořeny do lázně z 24karátového zlata.

Zlaté baterie


Baterie s povrchy výrazných barev
Moderní barevné baterie dodávají interiéru punc odlišnosti a barevnosti. Nejčastěji používané barvy jsou černá a bílá, dodávají prostoru na eleganci. Naopak široká škála různých barevných provedení baterií vybízí k hravosti.

Barevné baterie


Péče o baterie
Aby vám vodovodní baterie vydržela co nejdéle a vypadala stále jako nová, je potřeba dodržovat zásady pro její čištění. Péče o všechny typy povrchů je velmi podobná. Základem je vyvarovat se agresivním čisticím prostředkům a drsným povrchům čisticích houbiček.

Všechny povrchy baterií je možné lehce poškodit čistícími prostředky, které obsahují chemické látky, jako jsou například kyselina sírová a chlorovodíková, chlór, čpavek. hydroxid sodný, benzol, terpentýn, aceton a alkohol. Platí to pro přímý kontakt i pro pouhý styk s jejich výpary. Při koupi čisticích prostředků čtěte vždy údaje o složení a těmto chemickým látkám se vyhněte.

Voda po uschnutí (zejména tvrdá voda) zanechává povrchu baterie krystalizované částice vodního kamene, ten poškozuje ochrannou vrstvu, a proto je vhodné pozůstatky vodního kamene pravidelně čistit. Velmi důležité je nepoužívat drsné houbičky či drátěnky, které mohou povrch poškrábat. Pro ideální čištění těchto povrchů je vhodný neutrální čisticí prostředek s vodou, ideální jsou tekuté čisticí prostředky, které neobsahují brusiva.  Při použití čistících prostředků ve spreji nanášejte roztok na hadřík, ne přímo na povrch baterie. Na závěr povrch jemně očistěte vlhkým hadříkem (nejlépe bavlněným) a osušte a vyleštěte jelenicí.

čištění baterií

Fotografie: tresgriferia.com

Vyberte si koupelnu


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Produkty v novince


Umyvadlová baterie černá TRES
K objednání
Umyvadlová baterie bílá TRES
K objednání
Umyvadlová baterie bílá TRES
K objednání

Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner