Novinka

Odvážná koupelnová kolekce Laufen Sonar

Umyvadla, van, toalety a skříňky pod umyvadlo Laufen Sonar. Keraservis.

Minimalistická a tak trochu extravagantní – takto bychom mohli přiléhavě nazvat kolekci sanity a koupelnového nábytku Laufen Sonar. Je typická svými neobvyklými tvary, dokonale vypracovanými detaily a také netradičními barvami. 

Kolekce Sonar švýcarského výrobce Laufen je krásným spojením preciznosti, řemeslné zručnosti co se týká provedení a také lehkosti a hravosti co se týká designu. Umyvadla, volně stojící vany, klozety, bidety a koupelnový nábytek je vyroben s tradiční švýcarskou přesnosti z tenkostěnné keramiky čtvrté generace SaphirKeramik. Neotřelý design má na svědomí španělská designérka Patricie Urquila, držitelka řady několika mezinárodních cen za design a ambasadorka Expo 2015 v Miláně.

Při navrhování kolekce Sonar se Patricia Urquila inspirovala přísným minimalismem v architektuře a dynamikou zvukových vln procházejících vodou, odtud pochází název kolekce Sonar. Tuto kolekci charakterizuje výrazný D-tvar, který je nejvíce patrný na umyvadlech. Vnější povrchy mají často trojrozměrnou texturu, vnitřní povrchy jsou neuvěřitelně hladké a okraje ultratenké.

Laufen Sonar

Patricie Urquila ve svých návrzích naplno využila výjimečných vlastností inovativního materiálu SaphirKeramic, který přepisuje zavedená pravidla a otevírá nové možnosti. Keramika se vyznačuje velmi tenkými hranami, symetrickým designem a oblými tvary. Vnější povrch má podobu vlnkových reliéfů, takovéto detaily jsou v současném designu sanitární keramiky ojedinělé. Některé povrchy jsou také v matném provedení, v kombinaci tenké hrany jen podtrhují originalitu návrhu.

Technologie výroby s použitým materiálem SaphirKeramik  umožňuje vyrobit sanitu s okraji o tloušťce 2-3 mm namísto obvyklých 7 mm. Díky tomu se vejdou do malých městských koupelen dvojitá umyvadla tam, kde by se běžně vešlo pouze jedno. Decentně navržená zátka, opět ve tvaru D, je téměř nepostřehnutelná. 

Laufen Sonar

Vany Sonar doslova vybízejí k lenošení v horké vodě. Pro lepší představu vybíráme dvě z nich. Fascinující oválná volně stojící vana s netypickým vlnkovitým povrchem je vyrobena z materiálu Marbond.

Obdélníková vana ohromí svými tenkými liniemi, hladkým provedením a matným povrchem. Je vyrobená z minerálního materiálu Sentec, který zajišťuje dokonalé pohodlí a maximální životnost. Vany lze doplnit opěrkou hlavy nebo speciální poličkou pro odložení nezbytností pro péči o tělo.

Laufen Sonar

Koupelnový nábytek už dávno neplní pouze funkci úložného prostoru. Musí ladit s veškerým zařízením koupelny. Skříňky z kolekce Sonar se vyrábějí v celé řadě rozměrů i provedení. Kolekce nábytku Sonar nabízí měděnou, zlatou nebo titanovou barvu nábytku, na výběr jsou i dvoubarevné kombinace v imitaci mramoru.

Zaujala vás vzrušující kombinace španělského designu a švýcarské kvality? Pak je kolekce Laufen Sonar určena právě pro vaši koupelnu, rádi vám ji představíme. Těšíme se na vaši návštěvu v našich showroomech Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě.

Mám zájem o více informací o produktech Laufen.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


 

Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner