Novinka

Novinky z veletrhu CERSAIE 2019

Novinky z veletrhu CERSAIE 2019

Cersaie – mezinárodní výstava keramických dlažeb a obkladů, která se koná v Bologni v Itálii každý rok v září, je tím nejlepším místem, kde získat nejnovější informace a seznámit se s novými kolekcemi. Stručný přehled o tom, kam se ubírají aktuální trendy, které na veletrhu představily přední výrobci v tomto oboru, vám právě přinášíme.

Mramor

Leštěný mramor

Interiérový design v této sezóně znovu objevil krásu přírodního mramoru, který byl vždy spojován s luxusním designem. Mramor je nadčasový, rafinovaný a elegantní materiál, který vždy podtrhne a znásobí jedinečnost interiéru. Nyní je moderní v v super vysokém lesku, použitý ve velkých plochách, výrazně žilkovaný a v sytých barvách.

Textura

Textury

Asi největším hitem letošního veletrhu Cersaie je hra s texturami, nejrůznějšími vzory a vazbami. Především keramické obklady si pro tuto sezónu nelze představit bez geometrických nebo i abstraktních obrazců poskládaných někdy souměrně a někdy jakoby chaoticky, často také v 3D verzi. Teď je ta správná doba na mozaiky, vzory vyskládané ve tvaru parket nebo pavího ocasu. Obklady v imitaci textilních tapet jsou tak dokonalé, že je potřeba si na ně sáhnout, abychom poznali, jestli se jedná skutečně o obklady nebo jsou to tapety.

kov

Metalický vzhled

Hliník, železo, corten a měděnka jsou v kurzu – blýskavé nebo patinované, ve velkých plochách nebo jen probleskující v žilkách, kombinace lesklých a matných povrchů. Oxidovaný kov se svými zářivými záblesky, s kapkami a duhovými odrazy kombinuje městský průmyslový a syrový luxusní interiérový design. Inspirace kovem je pro tuto sezónu velkým tématem, můžeme si být jistí, že rezavá elegance nás v příští sezóně určitě nemine.

Patina


Wabi sabi

Filozofie wabi sabi je v dnešní době stále populárnější. Je to oslava přirozené krásy starých opotřebovaných materiálů. Dlouhodobým používáním věci získaly praskliny, trhliny, zářezy, lak se oprýskal a hrany ošoupaly. Tento módní trend se odrazil i v oblasti keramických dlažeb a obkladů, nové kolekce v imitaci dřeva, betonu, kamene a už zmíněného kovu mají krásnou patinu.

Naše obchodní oddělení intenzivně pracuje na tom, abychom pro vás měli vybrané nové kolekce z veletrhu Cersaie co nejdříve k dispozici. Některé nové produkty především značky Atlas Concorde si můžete prohlédnout na našem showroomu už nyní, například řadu v imitaci mramoru MARVEL DREAM a řadu v imitaci patinovaného dřeva EXENCE. Další kolekce Atlas Concorde představené na veletrhu Cersaie jsou pro vás připravujeme: řadu BLAZE (vzhled kovu), RAW (vzhled betonu), AIX a DOLMEN PRO (vzhled kamene) a HEART WOOD (vzhled dřeva).

Doufáme, že jsme vás novými koupelnovými trendy inspirovali a těšíme se na setkání v našich showroomech v Praze, v Brně nebo Ostravě!

 

Zdroj fotografií: Atlas Concorde, Apavisa

Produkty v novince


Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner