Novinka

Nový bidet se vejde i do malé koupelny

Nový bidet se vejde i do malé koupelny

 

Nový bidet se vejde i do malé koupelny

Majitelé malých koupelen nebo koupelen v půdních vestavbách se bidetům a klozetům dlouho vyhýbali obloukem. Věřili totiž, že do malé koupelny patří jen klasická toaleta. Nové praktické klozety však nezaberou více místa, šetří náklady na vodu a poskytnou dokonalou hygienu a pohodlí. Mezi šampiony v hygieně patří nový klozet značky Villeroy&Boch, který bychom vám rádi představili.


Na prvních bidetech seděla francouzská královská rodina

Bidet byl vynalezen přibližně roku 1710. I když jeho vynálezce není znám, s určitostí víme, že se používal v ložnici, nikoli v koupelně. Samotné slovo bidet pak pochází právě z francouzštiny a označuje poníka. Nepohodlný posed na bidetu totiž představoval podobný zážitek jako jízda v sedle tohoto malého koně. S rozvojem instalatérství po roce 1900 se bidet přesunul do koupelny a od té doby se značně modernizoval, takže metafora s jízdou na koni už dnes trochu pokulhává. 


V Japonsku najdete bidet i na veřejných toaletách

Bidet tvoří zcela běžnou součást koupelen v mnoha evropských zemích, k jeho milovníkům patří zejména jižní země jako je Řecko, Itálie, Španělsko nebo Francie. Velmi rozšířen je v Latinské Americe, třeba v Argentině ho má více než 90 % domácností. Zcela běžným je pak v Japonsku, kde by klasickou toaletu bez bidetu člověk pohledal. Bidet je umístěn i na běžných veřejných toaletách na úřadech, ve firmách či ve školách. V České republice si své fanoušky teprve hledá – mnozí mu totiž dlouhodobě vytýkali velkou prostorovou náročnost, takže nebyl vhodným řešením pro malé koupelny. Situace se ale mění: spojení bidetu a klasické toalety v klozet nové generace mu přineslo velkou popularitu a pozornost.

 

Světově uznávaný výrobce Villeroy&Boch

s kořeny sahajícími až do 18. století vytváří sanitární a koupelnové produkty, které spojuje promyšlený design, důraz na člověka a především výjimečná funkčnost. Jeho šampion v hygieně – klozet, který nabízí čtyřnásobnou čistotu - je spojením bidetu a klasické toalety v jeden klozet a vejde se i do malých koupelen nebo koupelen v podkrovních prostorách. Ocení ho však i majitelé velkých koupelen, kteří potřebují ušetřit prostor na velkorysou vanu nebo koupelnový nábytek skrývající všechny nezbytnosti. 
Tradiční německý výrobce vytvořil inovativní klozet

 

Díky funkci DirectFlush je voda vedena zcela přesně

Inovativní klozet značky Villeroy&Boch se vyznačuje provedením bez vnitřního okraje nazývaným DirectFlush. Díky němu splňuje nejvyšší požadavky na hygienu a umožňuje maximální splachovací účinek při minimální spotřebě vody. Šetří tak současně životní prostředí i peněženku svých majitelů. Klozety s funkcí DirectFlush jsou díky velkým zákaznickým ohlasům a neutuchajícímu zájmu už k dispozici téměř pro všechny běžné kolekce značky Villeroy&Boch. V atraktivním a nadčasovém designu tak můžete vybírat z více než 20 modelů klozetů s inovativní funkcí DirectFlush.

 

Vysoce hygienický klozet se snadnou údržbou

Mezi přednosti nové generace klozetů patří vysoká antibakteriální ochrana AntiBac a povrchová úprava keramiky CeramicPlus, která odpuzuje nečistoty. Svěží vůni potom zajišťuje integrovaná přihrádka pro WC blok ViFresh. Na zvýšené hygieničnosti se podílí zejména to, že je splachován celý vnitřek mísy. Voda je navíc vedena zcela přesně a bez zbytečného vystřikování míří přímo pod horní okraj. Provedení DirectFlush bez vnitřního okraje navíc umožňuje poměrně jednoduché a přesné čištění, proto je údržba klozetu velmi rychlá a nenáročná. Pokud vám není lhostejné životní prostředí, určitě vás potěší velká úspora vody při splachování.

Přijďte si klozety nové generace prohlédnout do našich koupelnových studií Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě. Rádi se vám budeme věnovat a ukážeme vám veškeré funkce bidetů. Věříme, že vás přesvědčíme, že nové klozety se krásně vejdou i do malých koupelen.

Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner