Realizace

Luxfery na prvorepublikové tramvajové zastávce

Luxfery na prvorepublikové tramvajové zastávce
Ing. Pavel Kučera
O realizaci projektu se postaral/a:
Ing. Pavel Kučera
Datum realizace:
2018

Funkcionalistická zastávka v Brně na Obilním trhu patří k Brnu stejně tak, jako výstaviště nebo historické vily v Masarykově čtvrti. Pro realizaci rekonstrukce této státem chráněné kulturní památky z první republiky jsme dodávali luxfery neboli skleněné tvárnice.

Stavba, kterou před 90 lety navrhl brněnský architekt Oskar Poříska, je proslulá zadní stěnou volně přecházející ve stropní desku a tvořící motiv zaoblené hrany. Podlaha se dvěma stupni po krajích byla původně vyplněna luxfery, kterými byly osvětleny toalety pod zastávkou. K těm se vstupovalo po schodech na obou stranách zastávky. Toalety jsou však od osmdesátých let 20. století zrušeny, a tak luxfery byly při rekonstrukci nahrazeny skleněnými dlaždicemi B 2020/2 PRISMA s pískovaným povrchem od výrobce Vitrablok Duchcov (člen skupiny Seves Glass Block).

Zastávka, která je ​​od roku 2008 prohlášena kulturní památkou, je po rekonstrukci ​​nově uvedena do provozu od 31.5.2017. Více informací o této významné brněnské budově si můžete přečíst na Wikipedii.

Také vy můžete mít doma, ve své kavárně nebo kanceláři stejné luxfery, jako jsme použili při rekonstrukci funkcionalistické zastávky. Přijďte si je vybrat osobně do našich showroomů v Praze, Brně nebo Ostravě.

Chci poradit s výběrem luxfer


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Produkty v realizaci


Podobné realizace

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner