Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

5 důvodů pro termostatickou baterii v koupelně. Komfort, bezpečnost, náklady i design

Termostatické baterie | Keraservis

Možná jste si až dosud mysleli, že termostatická baterie je zbytečná investice do něčeho, co u vás doma uplatnění stejně nenajde. Koneckonců: když jste ji nepotřebovali doteď, určitě se bez ní obejdete i v budoucnu. Ukážeme vám, že dál od pravdy být nemůžete a že jakmile si termostatickou baterii jednou pořídíte, už se nikdy neohlédnete zpět.

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Termostatické baterie jsou vodovodní baterie do koupelny nebo kuchyně, navržené tak, aby dokázaly automaticky vyrovnat výkyvy v potrubí. Poradit si přitom dokáží jak s tlakem vody, tak s její teplotou. Výsledkem je vyrovnaný proud, který vám baterie namíchá na takovou teplotu, kterou si sami nastavíte pomocí rukojeti nebo ovládacích tlačítek.

To vše se děje díky speciálním ventilům uvnitř baterie – ať už pracují na principu vosku, kapaliny, nebo dvou různých kovů, dokáží reagovat na teplotu přitékající vody, takže vy už to dělat nemusíte.

Termostatické baterie | Keraservis

Jaké jsou výhody termostatických baterií oproti těm běžným?  

Výhoda 1: Stálá teplota
Termostatické baterie vám namíchají vodu o přesně takové teplotě, která vám vyhovuje. Z kohoutku navíc poteče pokaždé stejná teplota, a to i tehdy, když sprchu v průběhu očisty zastavíte a následně znovu spustíte. 

Výhoda 2: Konstantní proud
Kolísající tlak vody v potrubí a to, že někdo vedle v bytě spláchne nebo myje nádobí, s termostatickou baterií řešit nemusíte. Kromě toho, že vám připraví ideálně teplou vodu, postará se taky o stálý proud, který snadno upravíte rychlým pootočením rukojeti.

Výhoda 3: Bezpečnost nade vše
Obzvlášť máte-li doma malé děti (nebo naopak seniory), oceníte to, že vám z kohoutku už nikdy nevytryskne vroucí voda, která by mohla vaše ratolesti nepříjemně popálit. Termostatická baterie jim ji namíchá na teplotu do maximálně 38 stupňů Celsia, výš už ale díky blokačnímu tlačítku nepůjde: pro jeho ovládání je třeba dostatečná mechanická zručnost a o teplejší sprše tak rozhodnou až rodiče. 

Kromě bezpečnostní pojistky jsou některé termostatické baterie opatřené i izolací svrchní vrstvy, která zajistí, že je povrch baterie na dotyk chladný a nikdo se o něj nespálí.

Termostatické baterie | Keraservis

Výhoda 4: Úspora času, vody i energie
Konec manuálního míchání znamená úsporu času i vody, která zbytečně proteče kohoutkem nebo sprchovou hlavicí, ale také energie na její ohřev. Velká část moderních termostatických baterií má navíc zabudovaný systém pro omezení průtoku vody a teploty, některé dokonce nabízí i úsporný ekologický režim. Vy tak nejen ušetříte za účty, ale uděláte také dobrý skutek pro naši planetu.

Další tipy na úsporu vody v koupelně najdete tady.

Výhoda 5: Široký výběr a moderní design
V nabídce jsou termostatické baterie sprchové, vanové, umyvadlové i dřezové, a to navíc v celé řadě designů i barev, takže je snadno sladíte i s vaší koupelnou nebo kuchyní. Systém bez vyčnívající páky působí čistě a skvěle se tak hodí do moderních koupelen. Nemluvě o tom, že se baterie také snadněji čistí a udržuje. 

Představujeme FIMA Carlo Frattini, klenot mezi vodovodními bateriemi. 

Termostatické baterie | Keraservis

Instalaci termostatické baterie nechte na specialistech

Termostatické baterie se instalují podobně jako „obyčejné“ koupelnové baterie a platí pro ně i některá stejná pravidla ohledně umístění (např. u těch sprchových se doporučuje montážní výška 1 150-1 250 mm od horní strany vaničky). Pozor ale na podmínky jednotlivých výrobců: někteří pro uznání případné reklamace vyžadují instalaci certifikovanou firmou, nebo dokonce umístění filtru před baterii na ochranu zařízení před nečistotami z trubek.

Protože termostatické baterie jsou ve srovnání s těmi běžnými přeci jen vyšší investicí, doporučujeme nechat jejich montáž na odbornících. 

Termostatické baterie mají v moderních domácnostech svoje místo, a to z celé řady důvodů. Ať už je pro vás klíčový komfort, úspora peněz, nebo ekologický aspekt, buďte si jistí, že se vám vaše investice rychle vrátí. Široký sortiment termostatických baterií i odborné poradenství najdete v koupelnovém studiu Keraservis v Brně, Praze a Ostravě.

Chci poradit s výběrem termostatické baterie. Kontaktujte mne, prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner