Novinka

Jak ošetřovat a čistit keramické dlažby a obklady

Jak čistit keramickou dlažbu a obklad v koupelně. Keraservis.

Keramická dlažba má, co se týká životnosti a odolnosti, vynikajicí užitné vlastnosti. Skoro by se zdálo, že vlastně ani nepotřebuje žádnou velkou údržbu a vystačíte si s obyčejnou vodou a mopem. Stejně jako celá domácnost, potřebuje také dlažba pravidelnou péči. Není to ale nic složitého, pokud máte po ruce správné čisticí prostředky značky FILA.

Při čištění keramických povrchů je potřeba rozlišovat, jaký druh péče je potřeba a pak zvolit správný čisticí prostředek podle typu povrchu, který čistíme. Dále doporučujeme pečlivě prostudovat návod k použití a dodržet bezpečnostní předpisy výrobce FILA. Tak jdeme na to!

Mytí keramických povrchů po pokládce

Ihned po pokládce keramických dlažeb a obkladů do koupelny je vhodné povrch dobře umýt od stavebních nečistot. Zde rozlišujeme, jakým druhem lepidla byla dlažba zafixována. Pokud jste použili cementová lepidla, zvolte DETERDEK PRO v ředění 1:5, v případě použití epoxidových lepidel zvolte FILA CR10 neředěný.

Preventivní ochrana keramických povrchů

Pro matné, lapované nebo strukturované keramické povrchy je nejvhodnějším prostředkem pro preventivní ochranu FILA STOP DIRT. Používá se neředěný, jedná se o nátěr, který je potřeba nechat 8 hodin zaschnout. Pokud ovšem máte leštěný keramický povrch, můžete si vybrat ze dvou ochranných prostředků. Můžete použít FILA MP90 Eco Plus, který funguje na bázi rozpouštědel (odpuzuje vodu a olej) nebo FILA MP90 ECO EXTREME na bázi vody, který neobsahuje uhlovodíková rozpouštědla.

Čištění a údržba keramických povrchů

Pro údržbu povrchů je výborný čisticí prostředek FILA CLEANER PRO. Pro běžnou údržbu na týdenní bázi výrobce doporučuje ředění 1:200, při takto vysokém ředění není nutné oplachování a přípravek nezanechává žádné zbytky. Pro mimořádnou jednorázovou údržbu je doporučené ředění 1:30 a je nutné jej na závěr opláchnout. Pro hloubkové čištění povrchů se skvrnami různého původu a usazeným vodním kamenem zvolte DETERDEK PRO.

Fila

Čištění a ochrana spár

Jistě oceníte také tip na dokonalé vyčištění spár. K tomuto účelu slouží FUGANET, praktický čisticí prostředek v praktickém balení s ergonomickou rukojetí a stříkacím dávkovačem. Vyčištěné spáry doporučujeme hned naimpregnovat přípravkem FUGAPROOF, který má hned dvojí účinek, ochraňuje spáru a zjednodušuje čištění. Na povrch se silně znečištěnými spárami, a to se týká především venkovní dlažby, použijte DETERDEK PRO v ředění 1:10.

Univerzální čisticí prostředek do koupelny

Pokud chcete mít doma po ruce jeden tak trochu univerzální prostředek, šikovný do ruky a vhodný na čištění celé koupelny, pořiďte si koncentrovaný spray FILAVIA BAGNO. Je vhodný na všechny druhy keramických povrchů, sklo, ale také akrylátové výrobky a chromové povrchy baterií a doplňků. Krásně odstraní vápenné usazeniny, vodní kámen a vrací povrchům původní lesk.

Investice do ekologických čisticích prostředků FILA se vám vrátí v podobě dokonalé koupelny, která vám nezestárne. Objednat si je můžete na našem e-shopu, ale pokud si s výběrem nejste jistí, kontaktujte naše odborné poradce, rádi vám pomohou.

Produkty v novince


Fila DETERDEK PRO 1 l
K objednání
Fila CLEANER PRO 1 l
K objednání
Fila FUGANET 750 ml
K objednání
Fila MP90 ECO Extreme 375 ml
K objednání
Fila MP90
K objednání

Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner