Novinka

Jak si poradit s malými koupelnami?

Inspirace pro malé koupelny. Keraservis.

Bydlíte v menším panelovém bytě? Nebo se chystáte rekonstruovat koupelnu pro návštěvy? Je dost možné, že narazíte na stejný problém, kterým by mohla být malá koupelna. Velké a prostorné koupelny jsou nádherné, impozantní a luxusní, ale ruku na srdce. Reálně jich není tolik, jak krásné fotografie vypovídají... Často je tedy potřeba řešit otázku malých koupelen, a jak se s nimi vypořádat. Nenechte se ale oklamat! I s malou koupelnou jde čarovat a vytvořit tak ráj relaxace a odpočinku. I když trochu menší...

 

Opravdu to vše v koupelně potřebuji?

Začněme první otázkou. Pračku, sušičku, skříně nebo i odkládací stolky - to jsou například položky, u kterých je potřeba se na prvním místě zamyslet, jestli jsou ve vaší koupelně potřebné. Není možné je přesunout do jiné místnosti? Tím si ušetříte mnoho místa, které lze využít lépe. Také určitě stojí za zmínku slim kombinované pračky, které jsou přímo určeny do malých koupelen. Malá koupelna neposkytuje mnoho místa, proto opravdu pečlivě zvažte, co má přednost a je v koupelně nezbytné. Otázka volby se také velmi často řeší ohledně WC. Samozřejmě je komfortnější realizovat vlastní místnost pro potřeby WC, ale ne vždy to prostory umožní. A když už jsme u toho šetření místa, tak skvělým pomocníkem je i sprchovací WC, které kombinuje standardní WC s bidetem!

Malé koupelny

Na co si dávat pozor!

Na jakou stranu se otevírají dveře do koupelny? A jakým způsobem je řešeno otevírání okna v koupelně? Malé detaily, které mohou způsobit nemalé problémy! To jsou věci, které je potřeba si uvědomit jako první. Potom přichází na řadu otázka otevírání skříněk. Pro malé koupelny jsou vhodnější posuvné či otočné dvířka, aby nezabíraly tolik prostoru. Zároveň jsou horkým kandidátem do koupelen umyvadla pokládaná na desku a tím máte k dispozici ještě více místa. Například Scarabeo a jejich kyblíková umyvadla jsou skvělými kandidáty do malých koupelen - jsou drobné a místnosti dodají ten správný šmrnc!

Malé koupelny

Pomocníky v malých koupelnách ale můžou být i detaily jako jsou zrcadla nebo obklady! Správně posazené zrcadlo dokáže nejen prosvětlit celou místnost, ale zároveň ji také opticky zvětšit! A také volba obkladů může být kouzelníky ve vnímání prostoru. Horizontálně položené obklady přidávají opticky prostor a vy tak máte pocit, že jste ve větší koupelně. Pozor si jenom dejte na volbu pestrosti barev - barevné obklady mohou koupelnu prozářit a vysloveně probudit k životu, zároveň ale také mnoho barev nemusí být tou nejlepší variantou. V tu chvíli se už tak malý prostor stane ještě stísněnějším, pokud na vás z každé strany bude křičet jiná barva.  

 

Vana nebo sprcha?

Většina malých koupelen dává přednost sprše, která je vhodná do malých prostor. Aby nezabírala tolik místa. Ale nemusíte se vzdávat komfortu odpočinku ve vaně! Šikovní architekti umí přijít s variantou, kdy lze do malé koupelny zakomponovat i vanu! Třeba i vanové zástěny jsou opravdu oblíbeným řešením. A když ještě k tomu vanu a vanovou zástěnu zkombinujete spolu s umyvadlem a zrcadlem, tak je na světě přímo husarský kousek! Můžete se inspirovat v našem pražském showroomu.

Malé koupelny 

Na našich showroomech se můžete nechat inspirovat řešením koupelen a možnosti prodiskutovat s našimi odborníky. A nebojte se realizací malých koupelen!

Vždyť co je malé, to je šikovné!

Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner