Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

3 tipy na sprchové kouty do malých koupelen

Malá koupelna se sprchovým koutem. Keraservis.

Jak umístit sprchový kout do malé koupelny, aby byl perfektně funkční, vypadal dobře a nezabral skoro celou místnost? Existuje mnoho možností, my vybíráme tři praktická a elegantní řešení, která se v malých koupelnách našim klientům dobře osvědčila.

Sprchové kouty s vaničkou 

V malých koupelnách je možné použít klasický sprchový kout s vaničkou, který lze dveřmi úplně uzavřít. Kdysi tolik oblíbená hluboká vanička i otvírání dveří do prostoru ovšem zabere hodně místa a v malé koupelně nepůsobí zrovna elegantně, proto se od tohoto řešení v poslední době v malých koupelnách upouští. Jeden tip na velmi sofistikované řešení sprchového koutu s vaničkou pro vás ale máme:

 1. TIP - Sprchový kout s křídlovými sklapovacími dveřmi

Skvělým tipem pro ty úplně nejmenší koupelny jsou křídlové sklapovací dveře (značka Huppe, typ Solva). Díky dvojitým kloubům se velmi lehce složí dovnitř sprchového koutu a vůbec nepřekážejí. Pokud je umístíte na plochou sprchovou vaničku instalovanou přímo v podlaze, sprchový kout vám nezabere téměř žádné místo. Pokud dveře zavřete, ochrana před stříkající vodou je téměř dokonalá.

Sprchové kouty Walk-in

Velmi oblíbenou variantou je sprchový kout Walk-in, který se vyznačuje tím, že nemá uzavíratelnou kabinu. Sprchový kout Walk-In má buď plochou sprchovou vaničku zabudovanou přímo v podlaze, nebo je nainstalován rovnou na dlažbě v koupelně. V případě, že se rozhodnete pro sprchový kout bez vaničky, je potřeba dát pozor, aby byla dlažba správně vyspádována (sklon minimálně 1,5%) a také vybrat kvalitní odtokový žlab

 2. TIP - Walk-in s pevnou transparentní stěnou

Malá koupelna se sprchovým koutem

Velkou výhodou sprchových zástěn je, že mohou být bezrámové a úplně průhledné. Tím opticky v místnosti netvoří žádnou překážku a koupelna tak vypadá mnohem prostorněji, než ve skutečnosti skutečně je. Doporučená délka pevné zástěny je v malé koupelně minimálně 110 -120 cm, pokud by byla zástěna kratší, voda by při sprchování mohla velmi lehce dostat do celé koupelny. 

3. TIP – Walk-in s výklopným segmentem nebo posuvnými dveřmi

Malá koupelna se sprchovým koutem

Pokud chcete svoji malou koupelnu více chránit před stříkající vodou, v nabídce jsou další typy sprchových koutů Walk-In Vybrali jsme pro vás variantu  s výklopným segmentem, (Huppe Design pure nebo Solva Pure) který lze o 90 stupňů otočit a chránit tak zbytek koupelny před stříkáním vody. Druhá varianta je s posuvnými dveřmi (Huppe Xtensa pure) kdy můžete prostor sprchového koutu při sprchování rozšířit až jednou tolik. 

Další doporučení, jak nejlépe zařídit malou koupelnu, si můžete přečíst v našem článku. Pokud aktuálně řešíte vybavení malé koupelny, zveme vás do našich showroomů. Objednejte si konzultaci s našimi odbornými poradci, kteří vám s výběrem rádi pomohou. Těšíme se na vaši návštěvu.

Mám zájem o konzultaci k realizaci malé koupelny


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner