Magazín

Jak vybrat topný žebřík do koupelny

Jak vybrat topný žebřík do koupelny. Keraservis.

Přemýšlíte o tom, jaké topení si pořídíte do vaší nové koupelny? Zvažte topný žebřík, který je moderní, praktický a může se také stát ozdobou vaší koupelny. Podívejme se společně na to, podle čeho jej vybrat.

Proč si topný žebřík do koupelny pořídit? Slouží nejen příjemnému vytápění a sušení ručníků, ale také dokresluje moderní design koupelny. Jak si vybrat z pestré nabídky radiátorů různých tvarů, stylů, materiálů a barev? Poradíme vám.

Tepelný výkon topného žebříku

Hned z počátku je potřeba se rozhodnout, zde budete žebříkem vytápět celou koupelnu, nebo jej budete používat pouze na sušení ručníků. Větší studenou koupelnu vytopíte pouze koupelnovým žebříkem s vysokým tepelným výkonem, na sušení vám postačí nižší výkon. Topné žebříky mají obecně výkon v rozsahu 100 W do 1000 W. S tepelným výkonem žebříku také nepřímo souvisí jeho velikost. Například pro vytápění malé malé koupelny je potřeba cca 700 W (to odpovídá žebříku o rozměru 45 × 120 cm).

Orientačně je možné potřebný tepelný výkon spočítat takto:

  • novostavby – plocha koupelny (m²) × 40 × výška koupelny (m) = tepelný výkon (Watt)
  • starší stavby – plocha koupelny (m²) × 50 × výška koupelny (m) = tepelný výkon (Watt)

 

Způsob vytápění koupelnového žebříku

Základní typy žebříků se liší různými zdroji tepla:

1/ Topné žebříky elektrické

Elektrické žebříky jsou nejlepší volbou, jak vyřešit topení v koupelně, kde nelze žebřík napojit na ústřední vytápění. Žebřík je naplněn otopným médiem, tedy vodou, nemrznoucí kapalinou nebo olejem. Uvnitř je zabudovaná topná tyč, která po zapnutí zahřívá otopnou kapalinu koupelnového žebříku. Žebřík lze zapojit buď do zásuvky, nebo nechat připojit do sítě podomítkově.

2/ Topné žebříky pro ústřední vytápění 

U tohoto typu žebříku vlastního otopného média je nutné zvolit vhodnou připojovací sadu, kterou se žebřík připojí k otopné soustavě.

3/ Kombinované koupelnové žebříky

Kombinované žebříky nemají vlastní otopné médium, je nutné je připojit k otopné soustavě. V žebříku je zabudovaná elektrická topná tyč (případně je možné ji dokoupit zvlášť), díky které lze vytápět koupelnu mimo hlavní topnou sezónu.

Barva, tvar a design žebříků do koupelny

Designové radiátory budou ozdobou vaší koupelny. U jednotlivých výrobců je často k dispozici celá škála RAL barev, mezi velmi atraktivní barvy patří matná černá, antracitová nebo chrom. K oblíbeným tvarům do moderních koupelen se řadí kulaté i hranaté žebříky, rámové žebříky a také tvary E, I nebo H. Do malých koupelen se skvěle hodí rohové žebříky, nebo žebříky otočené do prostoru, které zároveň slouží jako paravány.

TIP pro vás: Vyberte si otopný žebřík do vaší koupelny u výrobců Isan, Terma nebo Zehnder

Pokud se zima zeptá, co jste dělali v létě a vaše oko s potěšením spočine na nových designových radiátorech, které krásně ladí s interiérem vaší dokonalé koupelny, pak je všechno v pořádku. A pokud ty designové radiátory ještě nemáte, nezoufejte. Přijďte vše napravit za námi do našich showroomů. Těšíme se na vás a na vaše plány, pomůžeme vám je realizovat.

Mám zájem o designové radiátory. Kontaktujte mne, prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


akce
-70%

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner