Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

5 tipů, jak vybrat koupelnové zrcadlo

Koupelnové zrcadlo Keraservis.

Jistě nám dáte za pravdu, že bez zrcadla se žádná koupelna neobejde. Ranní i večerní hygiena by se bez zrcadla dala zvládnout jen těžko. Na co si dát při výběru pozor, aby nám dobře sloužilo z praktického i estetického hlediska? 

Než se pustíte do výběru zrcadla, doporučujeme si předem ujasnit, co od zrcadla v koupelně očekáváte, kam jej nejlépe umístíte a kolik do něj chcete investovat. 

1/ Velikost a umístění zrcadla v koupelně

Nejdůležitějším kritériem pro výběr je umístění zrcadla. Ve většině případů se zrcadlo instaluje z praktického hlediska nad umyvadlo a umyvadlovou skříňku. Je potřeba jej umístit tak vysoko, aby se v něm dobře viděl každý člen domácnosti od nejmenšího po nejvyššího.  Zrcadlo doporučujeme instalovat minimálně 10 cm nad umyvadlo, aby voda z mytí rukou neulívala na zrcadlové ploše. 

Není ale potřeba bát se experimentovat a pověsit další zrcadlo také na jiné místo, a to především v případě málo osvětlené, malé nebo úzké koupelny. Je obecně známo, že zrcadla opticky rozšiřují prostor, proč toho tedy nevyužít?

Koupelnové zrcadlo

2/ Tvar koupelnového zrcadla

Nejoblíbenější a také nejprodávanější jsou hranatá zrcadla, především ve tvaru obdélníku. Lze je velmi dobře přizpůsobit potřebné délce a pokrýt tak co největší využitelnou plochu. Ke slovu ale přicházejí čím dál častěji i kulatá nebo oválná zrcadla, která vypadají velmi elegantně a neotřele. Nevýhodou těchto zrcadel je, že nejsou tak univerzální a praktická, a nabízejí menší zrcadlovou plochu než zrcadla hranatá.

Koupelnové zrcadlo

3/ Zrcadlo nebo zrcadlová skříňka?

Pokud máte malou koupelnu nebo chcete mít všechny drobnosti po ruce, určitě oceníte zrcadlovou skříňku. Za zrcadlem najdete dostatek prostoru a praktických poliček pro líčidla, kosmetické přípravky a všechny důležité nezbytnosti. Krásné a elegantní řešení nabízejí zrcadlové skříňky určené k vestavění (například od Villeroy & Boch), jedná se o trochu složitější instalaci, ale výsledný efekt stojí jistě za to!

4/ Osvětlení zrcadla

U zrcadla, které nemá zabudované osvětlení, je vždy nutné zajistit nasvícení přídavným osvětlením seshora nebo zboku. Ideálním řešením je koupě zrcadla, které už má zakomponované vlastní osvětlení. Výborné jsou zrcadla s LED páskami po stranách zrcadel (Santech Allianz), které ocení ženy při líčení i muži při holení. 

Koupelnové zrcadlo

5/ Zrcadlo jako designová záležitost

Jednoduché zrcadlo bez rámu (například Jika) je vhodné do minimalistických a skandinávských koupelen, jedná se o nejlevnější a nejjednodušší volbu. Zrcadla s rámem jsou výrazná, tvar, materiál, barva a zdobení rámu může ovlivnit celý vzhled koupelny a povýšit tak zrcadlo z pouhého funkčního prvku na dominantu místnosti. Pokud chcete něco skutečně extra, podívejte se na zrcadla Kartell by Laufen. Inspirovat se můžete ve vzorové koupelně v brněnském showroomu, kde máme jedno z nich vystaveno.

TIP PRO VÁS: Pořiďte si do koupelny také praktické kosmetické zrcátko.

Přijďte si vybrat zrcadlo do koupelny do našich showroomu v Praze, Brně nebo ostravě osobně. Rádi vám ukážeme celou naši nabídku a s výběrem poradíme.

Chci poradit s výběrem koupelnového zrcadla


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Zrcadlo LED 120x60 cm Eden LINE
K objednání
6 variant

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner