Novinka

Atlas Concorde získal prestižní ocenění za design Red Dot Design Awards 2022

Cena za design Red Dot Award 2022 pro Atlas Concorde.

Už více než 50 let sbírají ty nejlepší designové produkty z celého světa prestižní ocenění Red Dot Design Awads. Letošní prestižní ocenění Red Dot Design Award 2022 patří v kategorii Product Design za "výzkum designu a inovace" značce Atlas Concorde. Ocenění obdržely hned tři kolekce obkladů dlažeb Aplomb, Boost Natural, 3D Wall Carve a kolekce umyvadel Habitat Dialogo.

Obklady Atlas Concorde 3D Wall Carve

Red Dot Award Atlas Concorde

Kolekce 3D Wall Carve od návrháře Piera Lissoni je inspirována přírodním charakterem rytého, ručně opracovaného kamene s dynamickým povrchem s trojrozměrnými reliéfy. Autor zvolil téma abstraktní malby s nepravidelným povrchem, který vytváří souhru světla a stínů. Konkrétně dostaly cenu Red Dot dva vzory obkladů: 3D znaky a 3D čtverce. Pro mikro reliéfy těchto obkladů je typická extrémní přesnost provedení povrchu, kterou zvýrazňuje povrchová úprava soft-touch

Obklady a dlažba Atlas Concorde Boost Natural

Red Dot Award Atlas Concorde

Kolekce Boost Natural od návrháře Mattea Brioniho přenáší intenzivní vizuální a hmatové zážitky. Inspiraci pro obklady Boost Natural našel autor na povrchu surové zeminy a autenticky ji přenesl do světa keramických dlaždic. Tato kolekce, která je poctou italskému řemeslu, kombinuje technickou dokonalost keramické dlažby s efektem hlíny v široké barevné paletě.

Obklady Atlas Concorde Aplomb

Red Dot Award Atlas Concorde

Inspirací pro kolekci Aplomb, která pochází z tvůrčí dílny oddělení designu Atlas Concorde, jsou tapety! Jemný trojrozměrný povrch odhaluje duhové akcenty při dopadu světla. Dvě textury – Minidots a Stripes – využívají kontrast mezi brilantní trojrozměrností materiálu a jednoduchostí grafického designu sestávajícího z mikroteček. Barvy jsou matné a pudrové, přesně v souladu se současnými trendy interiérového designu.

Umyvadla Atlas Concorde Habitat Dialogo

Red Dot Award Atlas Concorde

Designér Mario Ferrarini při tvorbě keramických umyvadel Habitat Dialogo pracoval na čistých, paralelních liniích s minimalistickým vzhledem. Dialogo jsou umyvadla vyrobená z keramických desek, která reagují na aktuální potřeby interiérového designu. Projekt koupelnového vybavení je koncipován tak, aby umožnil designérům vytvořit interiéry, kdy umyvadla, obklady i dlažby jsou z totožného materiálu a korespondují spolu svým vzhledem.

Umyvadla, dlažby i obklady oceněné v prestižní soutěži Red Dot Design Award 2022 můžete mít ve vaší koupelně, obývacím pokoji nebo ve wellness také vy. Přijďte si je prohlédnout a vybrat si osobně do našich showroomů v Praze, Brně nebo Ostravě. Těšíme se na na vaši návštěvu.

Mám zájem o více informací o Atlas Concorde


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Produkty v novince


2 varianty
2 varianty

Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner