Magazín

Azurová koupelna

Azurová koupelna

Co se vám vybaví, když se řekne slovo azurová? Zasnili jste se a představili si azurovou oblohu bez mráčku nebo poklidné vlnky azurového moře? Ano, tato barva symbolizuje vodu, nebe, čistotu a snění, klid a uvolnění. Vyvolává většinou pozitivní pocity, a proto se také stala jednou z nejoblíbenějších barev. Také v koupelnách je velmi dobře použitelná a krásně se kombinuje s ostatními barvami a různými materiály.

Modrá barva obecně přináší příjemné pocity, je uklidňující, pomáhá uvolnit se a zrelaxovat. Je ale také studenou barvou, a proto je třeba s ní zacházet opatrně. Příliš mnoho modré nebo v kombinaci s dalšími studenými odstíny může působit chladně a neosobně. Správně použitá barva v koupelně ale dokáže téměř zázraky. Zejména malé koupelny opticky rozšiřuje, pokud ji použijete na vzdálenější stěnu, prostor bude vypadat delší. Příliš mnoho azurové barvy se nehodí do tmavé místnosti, kde je nedostatek přirozeného světla.

Azurová barva skvěle ladí se všemi materiály, se dřevem, kovem, sklem nebo kamenem.  Pokud by azurový interiér působil příliš chladně, stačí jej doplnit některou z hřejivých barev, jako je třeba mandlová, saténová, slonová kost nebo barva přírodního dřeva. Koupelna se tak rázem prohřeje a zútulní. Velmi atraktivní je kombinace s dekory s třpytivými akcenty, metalické kolekce obkladů a dlažeb jsou v současné době in. Například italský výrobce Atlas Concorde přišel na podzimním veletrhu CERSAIE s novými kolekcemi, které přinášejí výběr krásných azurových barev. Řada Blaze nabízí obklady, dlažby, mozaiky v imitaci kovu a řada Raw v imitaci betonu. Ze starších kolekcí, které mají ve svém portfoliu odstíny modré, bychom doporučili Arkshade, Dwell, Marvel dream nebo Mek.

Modrá je dobrá! Pokud s tím souzníte, vyzkoušejte tuto optimistickou uklidňující barvu ve vaší koupelně. Určitě nebudete litovat.


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner