Magazín

Travertin v koupelně

Koupelna s obklady a dlažbou ve vzhledu travertinu. Keraservis

Travertin je přírodní materiál, který se odpradávna používal na stavbách a dodnes jej můžeme obdivovat na historických budovách především ve středomoří. V současnosti se používá především k obkladům nebo také jako dlažba – do interiérů i do exteriérů. Travertin je oblíbený hlavně pro svoji nezaměnitelnou „žilnatou“ texturu, dodává interiérům jedinečný vzhled s přírodním nádechem. Barva travertinu bývá nejčastěji krémová, nažloutlá, někdy až dohněda.

Použití skutečného surového kamene v interiérech je ale problematické, je příliš nasákavý, málo odolný proti skvrnám a poškrábání a je na dotek studený. Velmi úspěšně jej můžeme nahradit keramickými obklady a dlažbami s texturami v imitaci kamene, tedy v našem případě travertinu. Na pohled od sebe přírodní a „keramickou“ verzi nerozeznáte. Ovšem povrch keramických obkladů a dlažeb je přizpůsoben požadavkům moderní doby – je méně nasákavý, ošetřený protiskluzovou úpravou a dobře se udržuje, což stoprocentně oceníme hlavně v koupelnách.

Velmi skvostně a luxusně vypadá travertin v kombinaci s umírněně velkou plochou obkladů v černé, tmavě hnědé barvě nebo se zlatavými akcenty. Další dobrou možností je kombinace s jinými druhy kamene. Například italský výrobce Atlas Concorde nabízí ve své kolekci Marvel Pro řadu Travertino, a to ve světlém žluto béžovém odstínu Travertino Alabastrino a tmavším Alabastrino Silver. Také kolekce Sunrock nabízí dvě řady – bělostnou Travertino White a mandlovou Travertino Almond. K dispozici jsou i obklady nápaditých dekorů nebo i 3D a mozaiky, které je možné elegantně vzájemně kombinovat. Travertinové obklady a dlažby se nemusíme bát použít i v menších koupelnách v XL formátu, vypadají naprosto úžasně.

Můžeme si být jistí, že naše travertinová koupelna nikdy nezestárne – přírodní kámen jako nadčasový materiál vždy byl, je a bude symbolem elegance a dobrého vkusu.

Tip pro vás: Prohlédněte si koupelny s obklady ve vzhledu travertinu - jedna s bílou volně stojící vanou a druhá s černou vanou pro dva.


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner