Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Podkrovní koupelna

Podkrovní koupelna

Plánujete výstavbu koupelny v podkroví? Gratulujeme! Podkrovní koupelna bývá často tím nejhezčím místem v domě. Ale pozor, realizace je náročná a platí zde trochu jiná pravidla, než u standardních koupelen. Pokud je ale dodržíte, výsledek bude stát za to.

Zkosené stropy, dřevěné trámy a hra světel vytváří v podkroví velmi příjemnou atmosféru. Skutečný úspěch podkrovní koupelny ale spočívá především v dobrém projektu. Rozmístění každého kusu nábytku i sanitární techniky je potřeba pečlivě naplánovat v závislosti na výšce místnosti a podle zkosení stěn. Kde je prostoru pod zkosením nejméně, umístěte ideálně vestavěné úložné prostory, případně pračku nebo sušičku. Toto místo není vždy vhodné ani pro vanu ani pro toaletu. Je třeba posoudit, jestili budete mít při vstávání dostatek místa nad hlavou. Pěknou realizaci podkrovní koupelny, kde je dobře umístěna vana pod oknem, si můžete prohlédnou zde.

Podkrovními střešními okny přes den proniká spousta denního světla a v koupelně plné slunce se budete cítit dobře. Pokud pod okna umístíte vanu nebo umyvadlo, nebudete muset umělé osvětlení přes den vůbec používat a taky si kdykoliv jednoduše vyvětráte bez nároků na složitý systém odvětrávání. Denní světlo tu zároveň dovolí pěstovat živé květiny. Vyberte druh, kterému prospívá vlhkost a za pár měsíců se budete těšit z bohaté zeleně.

Malý tip na závěr. Pokud vám to místo dovolí, dopřejte si samostatně stojící vanu a umístěte ji doprostřed místnosti. Dejte nám pak vědět, že to bylo dobré rozhodnutí.


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner