Magazín

Koupelna provence

Koupelna provence

Co se vám vybaví, když se řekne Provence? Nekonečné fialové lány levandulí, vůně oregana a tymiánu, azurová barva moře a venkovské chalupy plné rustikálního nábytku. Pokud jste se právě teď zasnili, provensálská koupelna je přesně pro vás a stoprocentně potěší vaši romantickou duši.

Provensálský styl je především útulný, přináší do vašich domovů atmosféru venkova, pocit klidu a bezpečí starých dobrých časů. Vytvořit takovou atmosféru je docela jednoduché, zvládnete to lehce i vy, poradíme vám základních principy. Velkou pozornost věnujte barevnému ladění koupelny, výběrů té správné dlažby, obkladů a nábytku. A především nezapomeňte vyladit interiér nezbytnými doplňky a drobnými maličkostmi, tak typickými pro styl provence. Buďte si jistí, že vás to bude bavit.

Z barev vede především bílá, šedá, béžová, různé odstíny fialové a modré. Nejoblíbenější je elegantní kombinace bílé a světle fialové, přesně ve stylu Provence. Dlažba by měla být určitě patinovaná, může mít i zemité barvy, které k venkovu patří. Pro obklady jsou typické jemné zdobné ornamenty, květinové či rostlinné motivy. Venkovskou atmosféru koupelny dotvoříte vhodně zvolenou vanou a umyvadlem. Určitě si pořiďte volně na nožkách stojící vanu, umyvadlo posazené přímo na desku, která vám poslouží k dekorování všemi nezbytnými drobnostmi. Romantický nádech mohou mít i různě dekorované keramické kohoutky. To vše doplňte dřevěným rustikálním nábytkem.

Tip pro vás: Krásnou a bohatou kolekci dlažeb a obkladů s názvem Venti Boost v provensálském stylu nabízí Atlas Concorde. Určitě si vyberete!

Mám zájem o více informací o kolekci Venti Boost


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner