Novinka

Tři malé koupelny pro vaši inspiraci

Tři malé koupelny pro vaši inspiraci

Fotkám koupelen v katalozích výrobců koupelnového vybavení vládnou velkorysé rozměry. Ale podle statistik má většina koupelen v českých bytech jen pár metrů čtverečních. Pokud do této skupiny patříte, čtěte dál, připravili jsme pro vás tři vzorově vybavené malé koupelny.

Obecným radám, jak si co nejlépe vybavit malou koupelnu, jsme se věnovali nedávno v článku s názvem Jak si poradit s malými koupelnami. Nyní se společně podíváme na konkrétní řešení tří různých koupelen.

Malá cementová

Industriální ráz této koupelny
určuje především použitá dlažba a obklady naší vlastní řady KERATON, která se nese v odstínech cementu. Nejspíše bychom předpokládali, že cementová kolekce by mohla být neosobní a studená, ale řada Keraton svými barvami a strukturami přeměňuje cement v nečekaně příjemný a jemný materiál. Výrazná mozaika Esagono inserto ve tvaru šestiúhelníku působí na stěně velmi měkce a dá se říci, že až hřejivě. Na stěně je použita velmi světlá série Avorio, která prostor opticky rozšiřuje a na podlaze zemitější odstín Fango. Jedna stěna sprchového koutu a vestavěná nika je pokryta 3D obkladem Avorio Strutturato.

Téměř polovinu podlahové plochy tvoří walk-in bezrámový sprchový kout Hüppe, který do malých koupelen vřele doporučujeme. Do sprchového koutu se vstupuje z rohu přes křídlové sklapovací dveře, které se dají přivřít až ke stěně, při otevírání nepřekážejí a krásně tak pomohou rozšířit prostor v koupelně.

Umyvadlo na skříňce Joyce je renomované značky Villeroy Boch, do prostorných zásuvek ukryjete všechny nezbytné koupelnové přípravky a drobnosti. Za zmínku určitě stojí keramická šperkovnice, která je součástí celého setu.

Malá cementová

 

Malá metalická

Odstíny různých druhů kovů, železa, platiny, surové oceli nebo tolik oblíbeného cortenu, který nikdy nezestárne, jsou v současné době na výsluní. V této koupelně jsme použili obklady a dlažbu Love Tiles řady Metallic, na podlaze tmavší odstín Corten, na stěnách Rust a ve sprchovém koutě 3D obklad s metalickými odlesky Chess Rust

Sprchový kout je opět řešen v systému walk-in. V tomto případě se jedná o stěnu Hüppe s výklopným segmentem, další způsob chytrého řešení při sprchování, pokud trochu zápasíte s místem.

Odstíny barev rezavého kovu jsou doplněny neutrální bílou barvou, která se do malých koupelen dobře hodí – jak umyvadlem osazeným na skříňku ROCA, tak sprchovou baterií a designovou sprchovou hlavicí značky FIMA.

Malá metalická

Malá postindustriální

Postindustriální vzhled koupelny určuje kombinace betonu, teplých tónů dřeva, chladného mramoru a použití kouřové barvy ve sprchovém koutě. Tak odlišné materiály použité na pár metrech čtverečních a vypadají až neuvěřitelně dobře! Základ tvoří obklady a dlažby Atlas Concorde řady Evolve – konkrétně série White, Iron a Concrete, ve sprchovém koutě na soklu dezén dřeva série Nid řady Whiskey Tatami a na zadní straně mramorová stěna kolekce Marvel Edge.
Sprchový kout od umyvadla odděluje pevná zástěna z kouřového skla Duscholux a jeho designovou dominantou je opět sprchová hlavice Fima Sfera Brass, tentokrát v kouřové černé barvě.


Malá postindustriální

Všechny tyto malé koupelny si můžete přijít osobně prohlédnout k nám do showroomu na Kaštanovou. Nechte se inspirovat, vyzkoušejte si, jak se cítíte v různě vyladěných prostorech, prohlédněte si různé možnosti řešení sprchových koutů. Ač se to nezdá, navrhnout malou koupelnu tak, aby byla praktická, příjemná a pohodlná, je docela oříšek. Doporučujeme se obrátit na naše koupelnové designerky, se kterými můžete v klidu a pohodě probrat vaše konkrétní zadání koupelny. A abyste si svou koupelnu lépe představili, připravíme vám 3D vizualizaci. Podívejte se, jak by 3D návrh vaší malé koupelny mohl vypadat.

Realizace malé koupelny s námi není starost, ale radost. Přijďte se přesvědčit.

Mám zájem o konzultaci k realizaci malé koupelny


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Produkty v novince


Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner