Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Vanová zástěna

Vanová zástěna do koupelny. Keraservis.

Rádi se sprchujete nebo spíše vychutnáváte relaxační koupel ve vaně? Většina lidí využívá oba způsoby, podle nálady, potřeby a časových možností. Je dobré mít na výběr, ale co když máte malou koupelnu a sprchový kout i vana se vám tam prostě nevejdou? Máme pro vás elegantní řešení.

Problém s nedostatkem prostoru lze vyřešit velmi jednoduše a to zakoupením vany s vanovou zástěnou. Můžete se v ní krásně vykoupat jako v kterékoliv jiné pohodlné vaně a zároveň slouží jako plnohodnotný sprchový kout. Vanovou zástěnu je možné umístit na jakoukoliv vanu včetně asymetrických i rohových – tady výrobci nabízejí speciálně tvarované zástěny. Doporučujeme koupit současně vanu i zástěnu - nechat si poradit od specialistů, které typy van a zástěn se k sobě nejlépe hodí. Zástěny si můžete vybrat ze dvou typů – a to zástěny pevné a mobilní neboli skládací.

Pevná vanová zástěna 

Pevná zástěna bývá uchycena napevno do zdi pomocí držáků nebo svislým profilem. Tady je velmi důležité zvolit správnou délku zástěny tak, aby na vstup do vany zbylo nejméně 70 cm. Pevná zástěna působí elegantně a odlehčeně, zvlášť pokud zvolíte bezrámové provedení, působí takřka neviditelně.

Skládací vanová zástěna

Skládací zástěna může mít 2 až pět dílů. Její velikou předností je, že se dá různými způsoby skládat a nebude vám překážet při vstupu do vany, při koupání nebo čištění vany. Některé zástěny je možné sklápět jen směrem dovnitř, některé dokonce oběma směry.

Praktické informace

Zástěna by měla mít ideálně stejnou výšku jako běžný sprchový kout, tedy 190 cm. Výplň zástěny bývá skleněná nebo plastová. Určitě zvolte skleněnou, protože je mnohem stabilnější, pevnější a vypadá mnohem lépe než plastová. Jedná se vždy o sklo bezpečnostní a doporučujeme, abyste zvolili sklo s povrchovou úpravou proti usazování vodního kamene. Osvědčeným výrobcem vanových zástěn vynikající kvality je například společnost Hüppe. Společnost Ravak zase nabízí ucelené koupelnové kolekce včetně vanových zástěn. A pokud si chcete nechat vyrobit vanovou zástěnu na míru, zvolte Duscholux.

Pokud přemýšlíte o koupi vanové zástěny, přijďte do našich showroomů v Praze, Brně nebo Ostravě. Naši odborní poradci vám pomohou vybrat ten správný typ pro vaši koupelnu.

Chci poradit s výběrem vanové zástěny


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner