Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

10 tipů pro rekonstrukci koupelny

Tipy pro rekonstrukci koupelny. Keraservis

Plánujete rekonstrukci koupelny a nevíte, čím začít? Víte, čemu věnovat největší pozornost, na co nezapomenout a čeho se vyvarovat? Než se vypravíte k nám do koupelnového studia přečtěte si pár tipů, které vám pomohou ve vašem plánování.

1/ Zhodnoťte vaše plány a možnosti

Nejdříve je nutné, stejně jako u rekonstrukce kterékoliv místnosti, položit si několik základních otázek. Chcete koupelnu zrekonstruovat, přemýšlejte tedy, co vás k tomu vede a co byste chtěli oproti té původní změnit. Měli jste jen vanu a chcete hlavně sprchu? Byli jste původně jen dva a teď už jste čtyři? Už nechcete každý týden leštit stěnu sprchového koutu? Každá rodina má úplně jiná přání a požadavky. Udělejte si rodinnou radu se všemi členy domácnosti. Vše prodiskutujte pěkně si to zapište.

Tip pro vás: Přečtěte si článek Jen krůček k vaší nové koupelně, kde se dočtete, co musíte udělat pro bezproblémový průběh budování nové koupelny.

2/ Vyberte správné obklady a dlažbu

rekonstrukce

Ty správné obklady a dlažbu nevybírejte pouze z katalogu nebo na internetu, určitě si je přijďte prohlédnout naživo. Prohlédněte si reálnou barevnost, sáhněte si na strukturu povrchu. Zatímco velká koupelna nabízí mnoho možností, u malé koupelny je potřeba více při plánování přemýšlet. Možná budete překvapeni, že tolik moderní velkoformátové dlažby nebo obklady doporučujeme do velkých i malých koupelen. Pomohou interiér koupelny sjednotit a vytvořit tak celistvý povrch téměř beze spár.

Tip pro vás: Víte, že můžete použít dlažbu také na obkládání stěn – krásně tím můžete celý interiér sjednotit

3/ Vylaďte design sanity i nábytku

Ideální je koupit sanitu a pokud možno i koupelnový nábytek od jedné značky a nejlépe i série. Vyhnete se tak tomu, že každý kus sanity bude jiný a v jiném odstínu bílé barvy. Informujte se, jaké série jednotlivé značky nabízejí a jaké produkty série zahrnují.

Tip pro vás: Pěkné ucelené série najdete například pod značkou Villeroy & Boch nebo Ideal Standard.

4/ Připravte si komfortní provoz 

Představte si exponovanou ranní hodinu, kdy všichni ráno vstáváte a potřebujete v krátkém čase použít koupelnu. Hodilo by se vám dvojumyvadlo? A co toaleta umístěná v koupelně – vadí nebo nevadí? Pokud máte možnost si naplánovat pro toaletu samostatnou místnost, určitě to udělejte. Připravte se i na zimní období, kdy odcházíte a přicházíte za tmy, pořiďte si k zrcadlu kvalitní osvětlení.

Tip pro vás: Nechte si vypracovat 3D návrh koupelny ve více variantách a vyberte si tu nejlepší.

5/ Promyslete typ sprchového koutu

rekonstrukce

Vyberete si raději klasický sprchový kout s vaničkou nebo raději sprchu typu Walk-In? Pokud preferujete ten s vaničkou, určitě si nepořizujte plastovou, ale volte spíše akrylát nebo Quaryl. Pokud se chcete vyhnout častému leštění skel, pořiďte si sprchový kout s povrchovou úpravou skel aplikovanou už ve výrobě - například Hüppe Anti-Plaque. U sprchy se zástěnou typu Walk-In je zase potřeba vybrat kvalitní odtokový žlab se zápachovou uzávěrkou.

Tip pro vás: Podívejte se na bezrámovou sprchovou zástěnu Hüppe SELECT+

6/ Ušetřete vodu i energii

Nastavte si ve své nové koupelně šetrnější provoz. Pořiďte si vodovodní baterie, které snižují spotřebu vody.  Některé toalety a bidety mají speciální technologie zaměřené na úsporu vody. Vyberte si z úsporných splachovacích tlačítek. Možností, jak zbytečně neutrácet a zároveň se chovat ekologicky, je hodně.

TIP pro vás: Pořiďte si toaletu se super nízkou spotřebou vody

7/ Vylepšete vlastní hygienu

rekonstrukce

Pokud máte rádi klasiku, pořiďte si bidet. Hitem současné doby je ale bidetové sedátko, které umístíte místo klasického sedátka přímo na toaletu. Ty nejmodernější z nich vám nejen ušetří místo, ale mají spoustu vychytávek, například vyhřívání sedátka nebo dámské a pánské oplachování.

Tip pro vás: Získejte bidetové sedátko Geberit Aquaclean v akci jako druhý produkt zdarma

8/ Rozhodněte se pro způsob vytápění

Ještě než začnete rekonstrukci, musíte se rozhodnout, jestli ponecháte původní systém vytápění i s otopnými tělesy, případně byste mohli vyměnit jen tělesa. Další možností je jít rovnou do změny a pořídit si například elektrickou vytápěcí rohož.

Tip pro vás: Na trhu jsou krásné designové otopné žebříky, které nejen vyhřejí celou koupelnu, ale také slouží k sušení ručníků.

9/ Zařiďte dostatečné větrání

Předejděte plísním a nepříjemnému zápachu dobrým odvětráním. Pokud máte v koupelně okno, máte vyhráno. Pokud ne, nezapomeňte na kvalitní ventilátor.

Tip pro vás: Na toaletu si můžete pořídit i podomítkový splachovač spojený s odvětráním, například značky Alcaplast.

10/ Využijte chytré technologie

rekonstrukce

Doba jde kupředu a chytré technologie pronikly také do našich koupelen. Zjednodušují nám život, šetří čas a taky nás trošku rozmazlují. Dálkovým ovládáním si můžete zatopit, spustit spláchnutí toalety, rozsvícení zrcadla, hudbu i podsvícení vany. Využijte tyto moderní technologie.

Tip pro vás: Víte, že můžete chytře koupelnu ochránit  před vytopením?

Přečetli jste si 10 tipů pro rekonstrukci koupelny. Ale co dál? To nejlepší, co můžete udělat, je nechat odbornou práci profesionálům. Ať už si chcete přijít vybrat třeba jen dlažbu nebo naopak vyřešit celou koupelnu, v showroomech Keraservis budete vždy vítáni. S výběrem zboží, s dispozičním uspořádáním, technickým řešením i se samotnou realizací vám rádi pomůžeme. A pro vaši lepší představu, jak bude vaše zbrusu nová koupelna vypadat, připravíme také 3D vizualizaci. Těšíme se na vás!


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner