Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Jak se starat o vodovodní baterie v koupelně? Klíčová je pravidelnost i správné čisticí prostředky

Jak se starat o vodovodní baterie | Keraservis

Nejen sanita samotná, ale i vodovodní baterie do koupelny si zaslouží správnou péči. Jen budete-li se o ně pravidelně starat a dobře je udržovat, budou stále krásně vypadat a perfektně vám sloužit. Starost o baterie není nijak náročná a zabere jen pár minut: řiďte se našimi tipy a půjde vám lehce od ruky, výsledek vás přitom oslní.

Baterii otřete po každém použití

Není snad nic horšího než zašlá baterie s nánosy vodního kamene v jinak dokonale čisté místnosti. Přitom stačí baterii po každém použití otřít jemným hadříkem. Zbavíte ji tím zbytků vody, ale i dalších nečistot (make-upu, kosmetiky apod.), které se tak na jejím povrchu nebudou mít šanci vůbec usadit. 

Pozor na volbu materiálu: dejte přednost bavlně před utěrkami z mikrovlákna (na drátěnku rovnou zapomeňte!), zodpovědné za jemné škrábance a trvalé poškození baterie, které už bohužel není možné opravit. 

Jak se starat o vodovodní baterie | Keraservis

Používejte vhodné prostředky, předejdete nevratnému poškození baterie

Koupelnové (i kuchyňské) baterie vždy ošetřujte čisticím prostředkem bez agresivních chemikálií: vyhněte se chloru, amoniaku, kyselině chlorovodíkové, octové i mravenčí. Pro jiné účely si nechte také prostředky s drsnými částečkami, jako je například písek. Jen tak předejdete poškození baterie, či dokonce tomu, že se z ní pochromovaný povrch začne úplně odlupovat.

Vedle nešlápnete s obyčejným mýdlem, prostředky na bázi kyseliny citronové nebo třeba koncentrovaným sprejem Fila Filaviabagno. Ten odstraňuje vápenné usazeniny, dokáže povrchům vrátit jejich původní lesk a kromě baterií ho využijete i na sanitu, obklady a dlažbu nebo zrcadla

Není baterie jako baterie. Jaké typy existují? Zjistíte v článku.  

Jak se starat o vodovodní baterie | Keraservis

Při čištění postupujte správně 

Čisticí prostředky nikdy nestříkejte nebo nelijte přímo na baterie, mohly by se usazovat v záhybech a opět materiál dlouhodobě poškozovat. Místo toho přípravek naneste na navlhčený hadřík a baterii s ním otřete. Nechte krátce působit (řiďte se vždy pokyny výrobce čistidla), opláchněte vodou a na závěr baterii otřete do sucha jemnou utěrkou. 

Některé baterie jsou doslova klenotem koupelny. Seznamte se s FIMA Carlo Frattini.  

Vodní kámen je prevít. Co s ním, když už se na baterii usadí?

Aby se na bateriích neusazoval vodní kámen, je třeba čistit je nejméně jednou týdně a k tomu po každém použití otírat. Pokud už na těch svých ale usazeniny vidíte, neházejte flintu do žita. Vyzkoušejte nejprve ocet naředěný vodou nebo citronovou šťávu, a když ani to nepomůže, použijte speciální prostředek na odstranění vodního kamene, třeba již zmíněný Fila Filaviabagno.

Máte-li doma velmi tvrdou vodu, stojí určitě za zvážení instalace speciálního přístroje, tzv. změkčovače. Boj s vodním kamenem vám usnadní a výrazně prodlouží životnost vašich baterií i dalších zařízení v domácnosti.

Jak se starat o vodovodní baterie | Keraservis

S baterií zacházejte šetrně, odvděčí se vám 

Kvalitní vodovodní baterie jsou sice velmi odolné, i tak s nimi ale jednejte „lidsky“. Při otevírání, zavírání a regulování teploty vody nepoužívejte sílu a není-li to nutné, nevolte ani maximální průtok. Nejenže tím zabráníte rychlému opotřebovávání perlátoru a baterie jako takové, ale také ušetříte litry vody.

Šetřit (za) vodu se vyplatí. Poznejte vychytávky, které vám to usnadní.   

Jak se starat o vodovodní baterie | Keraservis

V neposlední řadě nezanedbávejte ani pravidelnou údržbu baterie. Vyčistit čas od času potřebují i vnitřní součástky, nemluvě o výměně těch opotřebených. Náhradní díly k vodovodním bateriím jsou většinou běžně k dostání a jste-li šikovní, zvládnete je nainstalovat i sami. Protékání baterie často znamená problém s těsněním: řešte ho hned, a to ideálně s odborníkem. Toho na pomoc povolejte i v případě, že vyměňujete celou baterii. 

Termostatickou baterii si zamilujete. Tady je 5 důvodů, proč by neměla chybět ani ve vaší koupelně.

Lesk, který se nedostane přes usazeniny na vodovodní baterii, vždy chybí celé koupelně. Ani ty nejluxusnější baterie nebudou vypadat hezky, nebude-li o ně řádně postaráno. Rychlé otření po každém použití a pár minut důkladnější očisty jednou týdně přitom dokáží udělat pravé divy. Nevíte-li si s údržbou baterií rady nebo do své koupelny hledáte nový kousek, přijďte se poradit a načerpat inspiraci do koupelnového studia Keraservis v Praze, Brně a Ostravě nebo si rovnou vyberte na e-shopu

Chci si poradit s údržbou vodovodních baterií.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner