Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Mozaika v koupelně vypadá dokonale. Představujeme nové kolekce, které by neměly ujít vaší pozornosti

Mozaika nejen v koupelně | Keraservis

Jak už to s výraznými trendy často bývá, v módě byly a do módy se vrací – upravené, vylepšené a žádanější než kdy předtím. Mozaika není žádnou výjimkou, právě naopak: v posledních několika letech obklady a dlažba sestávající z drobnějších dílků zažívají absolutní boom a uplatňují se v interiérech a exteriérech v celé řadě stylů. Jak mozaika (nejen) do koupelny může vypadat a které z nových kolekcí by určitě neměly ujít vaší pozornosti? 

Mozaika do koupelny: desítky barevných variant v těch nejkvalitnějších materiálech

Na výsledek inovativního vývoje v oblasti materiálů, technologií výroby i designu je radost pohledět. Barevná mozaika se dnes nabízí ve škále produktů, která nemá obdoby. Kvalita je zárukou dlouhé životnosti, moderní technologie zpracování a úpravy povrchu pak zajišťují, že údržba „kostičkových“ kachlí se spoustou spár je snadnější než kdy dřív.

Sortiment odstínů nezná mezí a vybere si z něj každý: mozaika se hodí do místností od těch nejkompaktnějších po prostorově štědré, udělá tak parádu v malých i velkých koupelnách. 

Naprosto luxusně vypadá mozaika v kombinaci s velkoformátovými obklady, třeba v této elegantní koupelně nebo famózní koupelně s volně stojící vanou.

Mozaiky nejen do koupelny | Keraservis

Pestrobarevná a 3D mozaika, kterou si zamilujete

Z pera 41zero42 známého italského výrobce obkladů a dlažby pochází dvě nové kolekce mozaik, na které se nebudete moci vynadívat. Pixel41 je fascinující kolekcí kachlí o rozměru 11,55x11,55 cm v 41 pestrých chromatických barvách, z nichž je možné vytvořit nekonečné množství kombinací. Je libo grafické vzory 50. let, videohry „osmdesátek“ nebo abstraktní vzory? S Pixel41 je seskládáte jako nic, navíc je díky poměrně velkému formátu snadno uplatníte nejen jako součást mozaiky, ale také jako samostatné dlaždice.

To stejné platí i o kolekci Kappa ve formátu 5x20 cm. Obdélníkové kachle se nabízí ve 12 barvách v lesklém finiši s povrchem vyznačujícím se jedinečnou nepravidelností, typickou pro rukodělné výrobky. Mozaiku Kappa doplňují trojrozměrné dlaždice Raw v bílé barvě, které z vaší koupelny udělají absolutní klenot.

Barevné mozaiky | Keraservis

Barevná mozaika jako umělecké dílo

Italská firma Bisazza je jedním z nejvýznamnějších výrobců barevných mozaik na světě, a tak nepřekvapí, že její produkty jsou vyhledávané nejen „běžnými smrtelníky“, ale také designéry a architekty.

Z partnerství s umělci a hvězdami designérského světa vzešla kolekce mozaik Decorations se vzory inspirovanými látkami, květinami i klasickým uměním. Z kachlí o rozměrech 10x10, 12x12, 20x20 a 50x50 cm si v koupelně a jiných částech interiéru můžete vyskládat doslova umělecká díla.

Od skutečných obrazů jsou k nerozeznání také některé velkoformátové obklady. Inspirujte se.

Dáváte-li přednost tradičnějším vzorům, bude se vám líbit kolekce Solid Colors se skleněnými tesserami (kostkami): vyrábějí se ve škále velikostí, povrchových úprav a barev a každá je jiná, i výsledná mozaika je tedy naprostý originál. Příznivci výrazných odstínů pak určitě neodolají kolekci Shading Blends s dlaždicemi ve formátech 10x10 nebo 20x20 cm s kostičkami v jedné barvě, ale různých sytostech od nejsvětlejší po tmavou.

Mozaiky nejen do koupelny | Keraservis

Mozaika s úpravou proti bakteriím a skvrnám

Italové mají v malíčku nejen estetickou, ale také praktickou stránku věci. Důkazem budiž Appiani a její keramické mozaiky, které vyrábí už bezmála 150 let, a to v desítkách odstínů včetně těch přírodních z kolekcí Pastelli nebo Lapis

Kachle mají speciální povrchovou úpravu Shield+, díky níž jsou odolné vůči skvrnám od vody, neusazují se na nich špína a bakterie a také se snadno čistí a udržují. Bát se přitom nemusíte použít ani běžné čisticí přípravky s obsahem chemikálií, ani ty inovativnímu povrchu nevadí.

Mozaiky nejen do koupelny | Keraservis

Úklid koupelny není žádná věda. S těmito 6 praktickými tipy ho zvládnete levou zadní.

Do interiéru i exteriéru: mozaika je krásná nejen v koupelně

Do palety přírodních barev, které mají navozovat pohodu a klid a vyvolávat pozitivní emoce, se oděla mozaika z kolekce Wadi od Equipe. Ve formátu 6x30 cm, 10 barvách a 12 dekorech v matném a lesklém finiši se skvěle hodí na stěny i podlahy koupelen, kuchyní i dalších prostor.

Kolekce Kromatika sestává z barevných šestiúhelníků v rozměru 11,6x10,1 cm v pastelových odstínech. Výborně se kombinují s podlouhlými mozaikovými kachlemi z kolekce Arrow a poskládat je z nich možné v podstatě jakýkoliv obrazec – fantazii se meze nekladou.

Milovníky nepřehlédnutelných barev okouzlí kolekce Sfera s kruhy o průměru 43 cm, za pozornost ale určitě stojí také kolekce Coco s obdélníkovou mozaikou v decentnějších tónech a formátu 5x15 cm.

Mozaiky nejen do koupelny | Keraservis

Retro mozaika od italských mistrů keramiky

Ani Atlas Concorde se, co se týče mozaiky, nenechali v posledních letech zahanbit. Světově proslulý výrobce prémiových keramických obkladů a dlažeb přišel s kolekcí, která svým vzhledem vrátí do minulosti, technologií ale rozhodně vítá budoucnost.

Venti Boost je mozaika v designech, připomínajících enkaustickou malbu neboli malování horkým voskem. Matné dlaždice o velikosti 20x20 cm jsou v sortimentu ve vzorech od neutrálních až po skutečně retro, a tak toužíte-li po atmosféře honosných vil a paláců z přelomu 19. a 20. století, lépe jste si zvolit snad ani nemohli.

Mozaiky nejen do koupelny | Keraservis

Barevná mozaika je v módě a nabídka na trhu den ode dne širší. Inspirace nejen pro koupelnu, ale i pro zbytek interiéru, a dokonce i exteriér najdete nespočet. Přemýšlíte nad mozaikovými obklady nebo dlažbou i ve své koupelně? Vyberte si ze širokého sortimentu na e-shopu nebo si přijďte prohlédnout vzorky přímo do showroomu Keraservis v Brně, Praze nebo Ostravě. Rádi vám pomůžeme také s návrhem koupelny a 3D vizualizací, díky kterým si finální výsledek – třeba právě s mozaikou – budete moci představit mnohem snáz.

Chci poradit s výběrem mozaiky


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


akce
-38%

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner