Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Jak vybrat topení do koupelny

Topení do koupelny z Keraservis.

Znáte ten pocit, když vyjdete z horké sprchy, v koupelně je příjemné teplíčko, zabalíte se do vyhřátého ručníku a je vám blaze po těle i na duši? Bez dobře vybraného topení do koupelny by to ale nešlo. Je potřeba podlahové topení, pořádný radiátor, nebo stačí jen otopný žebřík?

Každá koupelna je jiná a potřebuje individuální výběr topného média. Typ topení, které stačí v malé panelákové koupelně, nebude jistě vyhovovat ve velké studené koupelně v přízemí staršího domu.

Klasický způsob topení radiátory

Většina starších koupelen je vytápěna klasickým osvědčeným způsobem, tedy radiátory. Většinou jsou koupelnové radiátory napojeny na ústřední vytápění, nebo se jedná o elektrické radiátory. Výkon radiátoru je závislý na materiálu, povrchu a také tvaru radiátoru. V dnešní době je nabídka topných těles tak široká, že není problém zvolit radiátor dostatečně výkonný a také zajímavý esteticky. Nezpochybnitelnou pravdou je, že tradiční radiátory žebrové pomalu ustupují deskovým. Žebrové radiátory volí do svých koupelen už jen spíše fanoušci retro stylu.

Topení do koupelny

Otopný žebřík je funkční i estetický

Koupelnové žebříky jsou velmi praktickým doplňkem do jakéhokoliv typu koupelny. Slouží především nejen k topení, ale také k sušení ručníků nebo županů. Topné žebříky (například značky Terma) fungují na elektřinu, mohou být připojeny k ústřednímu vytápění, nebo jsou kombinované – žebříky napojené na ústřední topení mají zabudované elektrické topné tyče, které lze zapojit samostatné a bezproblémově si zatopit kdykoliv mimo topnou sezónu

Designové radiátory

Radiátory mohou v dnešní době sloužit také jako designový prvek rovnocenný nábytku, obrazům nebo jiným dekoracím. Takovýto designový radiátor (například značky ISAN) je snadné splést si se zrcadlem, obrazem nebo i lampou. Je však potřeba stále myslet na to, že je to především radiátor, a ne nábytek, a zkontrolovat, zda je nejen designový, ale také kvalitně vytápí prostor.

Topení do koupelny

Podlahové vytápění je hitem desetiletí

Nahradit nástěnné radiátory podlahovým vytápěním je skvělým řešením, které můžeme jedině doporučit. Keramická dlažba, kterou všichni v koupelně máme, je jednoznačně nejlepším materiálem, který si s podlahovým topením nejlépe rozumí. Výhody oceníte především při chůzi naboso, kdy podlaha krásně hřeje. Teplo sálá nahoru a vyhřívá koupelnu pěkně rovnoměrně. Pro sušení ručníků je vhodné koupelnu doplnit jedním otopným žebříkem a topení v koupelně je elegantně vyřešeno.

TIP pro vás: Zvažujete, jestli je lepší vodní, nebo elektrický radiátor? Přečtěte si více.

Nejste si s výběrem správného typu topení do vaší koupelny jistí? Kontaktujte naše odborné poradce v showroomech v Praze, Brně nebo Ostravě. Poradíme vám!

Mám zájem o designové radiátory. Kontaktujte mne, prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner