Magazín

Je keramická dlažba vhodná pro podlahové topení?

Keramická dlažba je skvělá pro podlahové topení. Keraservis.

Jaké jsou výhody podlahového vytápění? Budete mít vždy příjemné teplo od podlahy, na stěnách nepotřebujete žádné radiátory a topení vás vyjde v konečném součtu mnohem levněji. Víte, s jakou podlahovou krytinou si rozumí nejlépe? 

Pokud plánujete nahradit nástěnné radiátory podlahovým vytápěním, určitě vás bude zajímat, jaké materiály je možné na podlahu použít. Který z povrchů umí nejlépe pokrýt nejrůznější potřeby, a to jak estetické, tak praktické i technické? Pokud vezmeme v úvahu všechny tyto parametry, jednoznačně vítězí keramická dlažba. Řekněme si, proč.

Keramická dlažba má pro tyto účely celou řadu výhod. Především má ideální tepelnou vodivost (1,00  W/m.K), proto se snadno zahřívá. Teplo sálá nahoru, vyhřívá místnosti rovnoměrně a eliminuje proudění vzduchu a páry.  Při vytápění radiátory může být rozdíl teplot mezi podlahou a stropem až 8 °C, u podlahového vytápění je tento rozdíl téměř nulový. Vzduch se ohřívá konvekcí a vytváří tak rovnoměrnou tepelnou pohodu. To je velkým plusem především u velkých místností, které se jinak obtížně vytápějí. Všechny výhody teplé podlahy oceníte v místnostech, kde chodíte naboso, například použijete dlažbu do koupelny, wellness, dlažbu do kuchyně nebo jakékoliv další obytné místnosti.

Podlahové topení

Pro optimální vytápění je možné nastavit termostat na teplotu, která je nižší než u běžného vytápění radiátory. A je tu ještě jeden důležitý fakt, který nemůžeme opomenout. Při vytápění podlah je také teplota vody nižší než u tradičního systému (30°-35°C ve srovnání se 70°C u radiátoru). Jedná se tedy o úsporný způsob vytápění, šetříte energii a současně se chováte ekologicky.

Podlahové topení v kombinaci s keramickou dlažbou je výhodné také z hygienického hlediska. Že se dlažba snadno udržuje je všeobecně známo. Důležité však je, že v kombinaci s podlahovým vytápěním minimalizuje náběh vlhkosti a tím množení roztočů a plísní. V současné době poskytuje pokročilá technologie výroby keramické dlažby možnost výroby téměř jakéhokoliv designu autentického s přírodními vzory. Dlažbu ve vzhledu dřeva, betonu, kamene nebo mramoru od přírodních téměř nerozeznáte.

Přijďte si vybrat ideální dlažbu pro vaše podlahové vytápění do našich showroomů v Praze, Brně nebo Ostravě. Rádi vám s výběrem poradíme.

Chci poradit s výběrem dlažby


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Atlas Concorde NORDE Oro 60x60 cm
Skladem do 50 m2
2 varianty

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner