Realizace

Návrh dvou luxusních koupelen – walk-in sprchy, volně stojící vana i mramorové obklady ve velkých formátech

Návrh dvou luxusních koupelen v mramoru | Keraservis
Keraservis TEAM
O realizaci projektu se postaral/a:
Keraservis TEAM
Rozloha místnosti:
11 a 9 m2
Datum realizace:
2023

Luxusní, a přitom praktická, originální, se špetkou mramoru… a to celé hned dvakrát! O návrh ne jedné, ale hned dvou koupelen ve svém rodinném domě nás požádali naši klienti z Bohutic a my jsme se hned pustili do práce. Co říkáte na výsledek?

Koupelna č. 1: Walk-in sprcha do prostoru a podsvícená volně stojící vana 

S 11 m2 se dá už opravdu pěkně vyhrát, a tak jsme si v první z koupelen mohli troufnout na sanitu v kompletním složení. Do rohu místnosti přišla oválná volně stojící vana Villeroy & Boch FINION: podsvícení z ní dělá skutečný klenot a ideálnější místo pro relax po náročném dni si lze jen těžko představit.

Návrh dvou luxusních koupelen | Kerasevis

Pro rychlou, každodenní očistu je pak skvělý walk-in sprchový kout bez vaničky s prakticky umístěnou zástěnou Hüppe Xtensa v černém rámu.  

Sprcha bez vaničky je trend. Zjistěte, jak na ni, aby vám v koupelně dobře sloužila.

Umyvadlo na desku Ideal Standard ve štědrém rozměru s dvojicí baterií přijde vhod hlavně ve frekventovaných částech dne, kdy se v koupelně potřebuje prostřídat celá rodina. Vodovodní baterie ověřené značky Tres jsou kvalitní a v černé barvě vypadají velmi elegantně. Od stejné značky jsou pak samozřejmě i ostatní baterie v koupelně včetně sprchové hlavice s funkcí deště.

Návrh dvou luxusních koupelen | Kerasevis

Koupelna č. 2: Sprchový kout bez vaničky a zlaté baterie 

Sprcha bez vaničky figuruje také ve druhé z koupelen. I tady jsme vybrali zástěnu výrobce Hüppe, tentokrát však ve zlatém rámu. Odstín ryzího kovu se v místnosti objevuje hned několikrát – na sprchové hlavici a bateriích Tres nebo v honosném rámu zrcadla – a koupelně moc sluší.

Návrh dvou luxusních koupelen | Kerasevis

Na plochu 9 m2 se spolu se sprchovým koutem vešlo umyvadlo na desku Ideal Standard v černé a zlaté barvě i závěsné bezokrajové (tzv. rimless) WC Villeroy & Boch. Je hygieničtější než toaleta s okrajem, snadněji se čistí a udržuje a díky technologii DirectFlush spláchne už se 3 litry vody.

Ušetřit za vodu v koupelně je snadné. S těmito vychytávkami to zvládnete levou zadní.

Návrh dvou luxusních koupelen | Keraservis

Velkoformátové obklady v imitaci mramoru. Sázka na jistotu

Mramor byl vždy symbolem luxusu, a tak jsme se nemuseli dlouho rozmýšlet ani při volbě keramiky. Na podlahy obou koupelen jsme položili velkoformátovou dlažbu Marvel Calacatta italské firmy Atlas Concorde v rozměru 120x120 cm, stěny pak obložili dlaždicemi ze stejné kolekce, tentokrát ve formátu 60x120 cm.

Zatímco větší z koupelen těží z jednotného vzhledu a světlých kachlí, té menší výborně sluší kontrast v podobě velkoformátových obkladů Marvel Calacatta v imitaci černého mramoru a rozměru 60x120 cm. 

Z kolekce Marvel X přechází zrak. Čím se vyznačuje a kam se hodí? Dozvíte se v článku. 

Návrh dvou luxusních koupelen | Keraservis

Promyšlené detaily a doplňky pro koupelny snů

Krása je v detailech a ty jsme ani v jedné z koupelen rozhodně nepodcenili. Designové topné žebříky Terma nejen skvěle usuší použité ručníky, ale také lahodí oku, skříňky pod umyvadlo – atypická ve větší z koupelen a „klasická“ v té menší – nabízí dostatek úložného prostoru pro všechny členy rodiny a do podsvětlených zrcadel je radost se dívat (dokonce i po ránu).

Návrh dvou luxusních koupelen | Keraservis

Živé obrazy na stěnách vnáší do prostoru kus přírody a jsou třešničkou na dortu koupelen, které zvou k odpočinku každý den.

Fotorealistická 3D vizualizace je klíčem ke koupelně, která splňuje funkční i estetické požadavky svých uživatelů. Abyste předešli nepříjemným překvapením, nechte si návrh koupelny – ať už je malá, nebo prostorná – vypracovat raději vždy od profesionálů. Rádi vám s ním pomůžeme v koupelnovém studiu Keraservis v Brně, Praze nebo Ostravě: přijďte se seznámit nebo si rovnou sjednejte schůzku s našimi specialisty.

Produkty v realizaci


Podobné realizace

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner