Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude brněnský showroom z důvodu konání firemní akce UZAVŘEN.

Děkujeme za pochopení.

3D Návrhy

Návrh velkolepé koupelny – obklady a dlažba v imitaci dřeva a mramoru, volně stojící vana i sprcha bez vaničky

Návrh velkolepé koupelny | Keraservis
Bc. Radovan Komár
3D návrhy koupelny vytvořil/a:
Bc. Radovan Komár
Rozloha místnosti:
28,845 m2
Datum návrhu:
2023

O koupelně, ve které by se dalo doslova tancovat, si mnozí z nás mohou nechat jen zdát, o to větší radost ale byla jednu takovou skutečně realizovat. S prosbou o návrh koupelny ve svém právě rekonstruovaném domě se na nás obrátila rodina z Ostravy a my jsme se bez váhání pustili do díla. Imitace mramoru a dřeva ve velkých formátech a bílá designová sanita se do prostoru s částečně zkosenými stropy nádherně hodí, co říkáte?

Velkoformátové obklady a dlažba v přírodních dekorech ve velkém prostoru? 100% shoda! 

S velkou plochou (v tomto případě bezmála 29 m2) je vždy potěšení pracovat, i tady ale platí, že nad směsicí materiálů, barev a dekorů by měla vždy zvítězit (relativní) jednoduchost. 

Velkou část stěn jsme obložili velkoformátovými obklady Saime Cave Forte v rozměru 60x120 cm a překrásné imitaci mramoru v elegantním odstínu s výrazným žílováním. Dokonale je doplnila dlažba Atlas Concorde Exence v barvě Amber, imitující dřevo italského dubu, v méně tradičním velkém formátu 20x120 cm. Své uplatnění našla na podlaze, kde vypadá jako plovoucí podlaha, na stěně za vanou, jako obložení přepážky mezi sprchovým koutem a WC i na desce pod dvojicí umyvadel.

Keramická dlažba v imitaci dřeva má oproti přírodnímu materiálu řadu výhod. Přečtěte si o nich. 

Návrh velkolepé koupelny | Keraservis

Luxusní, a přesto praktická. Sanita v rodinné koupelně může splňovat obojí

Že jsou koupelny, využívané celými rodinami, odkázány k šedi, nudě, či dokonce ošklivosti, je dávno překonaný mýtus, a ta našich klientů je toho důkazem. Její dominantou se stala volně stojící akrylátová vana Riho Desire Back2Wall, přistavená ke stěně a napouštěná přepadem Riho Fall – klasickou „vyčnívající“ baterii u ní nehledejte, Tres Study Exclusive je v tomto případě zcela skrytá pod omítkou. 

U sprchy jsme vsadili na moderní trend, ale i již zmíněnou praktičnost. Sprchový kout je bez vaničky (o odvod vody se stará sprchový žlab s roštem značky Alca), je ale plně uzavřený kvalitní zástěnou CADURA značky SanSwiss s jednokřídlými dveřmi. Jejich sofistikovaný mechanismus umožňuje otevírání dovnitř i ven a zajistí, že všechna voda zůstane přesně tam, kde má. Samozřejmostí je termostatická baterie, v tomto případě Tres Study Exclusive.

Návrh velkolepé koupelny | Keraservis

Trend v koupelnách: sprchy bez vaničky. Zjistěte, na co při jejich realizaci nezapomenout.

Se značkou Tres nešlápnete u vodovodních baterií nikdy vedle, a tak jsme po ní sáhli i u zbytku sanity. Designová umyvadla Laufen Sonar se do koupelny vešla hned dvě: mají praktickou výpusť click/clack ověřené české firmy Alca a na desce obložené kachlemi v imitaci dřeva se skvěle vyjímají. 

Závěsné WC Villeroy & Boch Subway 2.0 s ovládacím tlačítkem Sigma50 Geberit je decentně ukryto za předělovou stěnou, která nabízí dostatek soukromí. Jde o bezokrajovou – a tedy hygieničtější – záchodovou mísu se systémy DirectFlush a AquaReduct pro úsporné splachování už se 3-4 litry vody. 

Ušetřit za vodu v koupelně je snadnější, než by se mohlo zdát. Víme jak na to.

Návrh velkolepé koupelny | Keraservis

Nábytek a doplňky: méně je často více i ve velké koupelně

Čím méně (o to ale funkčnějších) doplňků je, tím opticky čistěji koupelna působí a tím snadněji se uklízí. Úložné prostory jsou v koupelně našich klientů vyřešeny přímočaře: prostornou skříňkou pod umyvadlovou deskou a podsvětlenou nikou ve stěně za vanou. K zavěšení a sušení ručníků slouží nenápadná, a přesto výkonná topná tyč Isan

Třešničkou na dortu koupelny je obrovské atypické zrcadlo Santech Allianz Brilant Glow s LED osvětlením, které je nejen energeticky úsporné, ale i šetrné k očím, světlo totiž rovnoměrně rozptyluje přes difuzor. 

Součástí realizace nejen těch skutečně prostorných, ale i menších koupelen (včetně těch v paneláku) by měly být profesionální návrh a 3D vizualizace. Proč? Jen s nimi je možné udělat si opravdu dobrý obrázek o tom, jak bude koupelna ve finále vypadat a fungovat. A tak chystáte-li se stavět nebo rekonstruovat tu svou, přijďte se poradit s našimi specialisty do koupelnového studia Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě.

Mám zájem o 3D návrh koupelny


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Produkty v 3D návrhu


2 varianty

Podobné návrhy

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner