Novinka

Novinky z veletrhu CERSAIE 2021

Obklady a dlažba Gravity Love Tiles. Keraservis

Jaké jsou aktuální koupelnové trendy 2021? Ten správný směr jako každoročně udává veletrh CERSAIE v italské Bologni. A protože se před rokem tato prestižní událost poprvé od svého vzniku kvůli epidemii koronaviru nekonala, letošní přehlídka toho nejlepšího v oboru přinesla minimálně dvojitou dávku inspirace.

Dokonalé řemeslné zpracování, vzpomínky na dětství, návrat k přírodě a nové kombinace barev a tvarů – to vše zaznamenal každý návštěvník, který zavítal do veletržních expozic CERSAIE 2021. Většina novinek je zaměřena na pocit pohodlíbezpečí a dokonalé intimity klienta, který přichází do koupelny s přáním si odpočinout a nabrat síly do dalšího náročného dne. Podívejme se na horké tipy z oblasti keramických obkladů a dlažeb.

Kombinace různých formátů obkladů a dlažeb

Stále platí, že velkoformátové dlažby a obklady jsou stálicí, která naše koupelny pro své nesporné výhody jen tak neopustí. Výrobci však přichází s novými kolekcemi, které umožňují kombinovat velké formáty s malými, s mozaikami nebo s  netradičními tvary. Keramika ve tvaru hexagonů, kterou se už několik let drží na žebříčku popularity, je stále hodně IN. Zajímavým příkladem je kolekce z dílny Margres v imitaci kamene s názvem Pure Stone.

Cersaie 2021

Oblíbené vzory v imitaci mramoru, betonu či kamene v nových barvách

Imitace přírodních materiálů je hitem už několik sezon, výrobci se úspěšně snažili o dokonalé kopie svých pravých přírodních předloh. Současným trendem jsou výraznější zabarvení těchto tradičních povrchů nebo nové trendy barev jako cihlová, modrá, zelená či bordo. Není ale cílem mít výrazně barevnou celou koupelnu, spíše jen některé části a ve zbytku koupelny převládá neutrální barva. Příkladem může být značka Ragno se svou novou kolekcí Incanto.

Cersaie 2021

Keramické obklady ve vzhledu tapet a fresek

Velkým hitem sezóny jsou keramické obklady ve vzhledu tapet nebo také fresek. V této oblasti je výběr skutečně široký, co se týče pestrosti barev, různých motivů a dekorů, od decentních po výrazné, některé také v 3D rozměru. Vybrali jsme pro vás ukázky z tvorby Armonie z kolekce DecoArt41zero42 z kolekce Paper41 a také značky Ragno z kolekce Stratford.

Cersaie

Obklady ve vzhledu surové omítky

Nepravidelnosti, zemité barvy, nuance přírodní hlíny a tradiční řemeslo najdeme v kolekci s názvem Boost Natural od prestižního výrobce Atlas Concorde. Keramika je zajímavá na pohled i na pohmat, reprodukuje stopy zanechané ručním zpracováním a zrnitostí surové omítky. Výborný tip pro milovníky krásy nedokonalosti.

Cersaie 2021

3D obklady

3D obklady jsou svým povrchem mnohem jemnější než dříve. Při pozorování zblízka jsou vidět jemné vzory, záměrně tak trochu nedokonalé a nepravidelné. Nové kolekce 3D obkladů najdete u Atlas Concorde Aplomb či 3D Wall Carve, nebo u značky Ragno v kolekci Stratford či Mixed.

Cersaie 2021

Retro styl

Retro styl je stále na výsluní, za všechny jej reprezentuje španělský výrobce Equipe, například nová kolekce Bauhome našla inspiraci ve stylu Bauhaus. Několik hlavních pestrých barev a několik hlavních dekorů umožňuje vytvářet krásné kombinace do originálních vzorů

Cersaie


Doufáme, že jsme si z naší malá ochutnávky nových koupelnových trendů odnesli inspiraci pro vaše projekty! Těšíme se na setkání v našich showroomech v Praze, v Brně nebo Ostravě!

Mám zájem o schůzku s odborným poradcem


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner