Magazín

Barvy roku 2021 nejen do koupelny

Barvy roku 2021 nejen do koupelny. Keraservis

Pootevřme dveře do budoucnosti a objevme společně barevné trendy pro rok 2021. Jakými barvami se obklopit v příštím roce a proč? Podívejme se, co pro nás vybraly instituce, které v tomto oboru celosvětově určují směr.

Barva roku vždy odráží náladu ve společnosti a měla by nám přinést to, co nejvíce potřebujeme, po čem toužíme a co nám nejvíce chybí. Odborníci na barvy vycházejí z toho, že v současné době přehodnocujeme své životní hodnoty a hledáme nové cesty vpřed. Přijmout tuto změnu vyžaduje velkou dávku odvahy a naše domovy by nám měly poskytnout pro tyto naše kroky stoprocentní podporu. Měly by nám poskytovat nejen zázemí, ale taky prostor pro naši kreativitu, kterou budeme dozajista v budoucnu všichni potřebovat.

Barva roku 2021 DULUX – Brave Ground

Barva roku 2021

Už název barvy v angličtině napovídá, že pokud se obklopíme barvou Brave Ground, vytvoříme si kolem sebe prostředí, kterým budeme statečně čelit světu kolem. Tato barva je přirozeně neutrální, teplá, měla by podporovat, posilovat a do interiéru dodávat atmosféru vyváženosti. Jak tuto barvu zakomponovat do našich interiérů a jak je kombinovat s jinými barvami? Máme tady několik doporučení – kombinovat se dřevem a přírodními materiály, s expresivními barvami v pastelových odstínech červené a růžové, se zemitými odstíny barvy přírody a také se svěží zelení, tedy živými rostlinami.

Barva roku 2021 Sherwin Williams - Urbane Bronz

Barva roku 2021

Tento odstín je o hodně tmavší, než je barva roku firmy Dulux. Na první pohled se jedná o docela neobvyklý odstín, který si v interiéru mnoho lidí nedokáže představit. Tato barva má představovat přírodu ve své elementární podobě. Ztělesňuje bohatství přírody  - kamene, kovu a dřeva, evokuje v nás pocity uzemnění a vyrovnanosti. Barva se krásně kombinuje se světlými dřevy, kůží a jemnými kovovými odlesky – stříbrem nebo mosazí, mramorem světlé barvy nebo jemně texturovanými textiliemi.

Barva roku 2021 Pantone dle předpokladu WGSN – A. I. Aqua

Barva roku 2021

Americká instituce Pantone Color Institute, která se více než 20 let podílí na výběru barev, které jsou v módě, zatím ještě oficiálně žádnou barvu nevyhlásila. Máme tady ale instituci WGSN, která se věnuje prognostice trendů, a ta má už nyní jasno. Nejvíce pravděpodobnou barvou pro Pantone na příští rok je A. I. Aqua. Optimistická modrá se v současné době stává víceméně stálicí, podobná barva Classic Blue byla barvou roku také v roce 2020 a očividně nás letos ještě neomrzela. Barva A. I. Aqua je inspirována vodou, vnáší do prostoru svěžest a dojem čistoty. Bude si rozumět s neutrálními světlými barvami, dalšími odstíny modré a lehce studeným odstínem Mint green. Skvěle se bude vyjímat ve společnosti zlaté, hořčicově žluté nebo s barvami světlého dřeva.

Rok 2020 je přelomovým rokem, kdy měníme způsob, jak přemýšlet o zařízení vlastního domova. Chceme se doma cítit v bezpečí, pohodlně a uvolněně. Správně vybrané barvy v interiéru jsou střípkem v mozaice naší budoucnosti, nepodceňme je tedy! Přijďte si pro inspiraci nejen do koupelny do showroomů Keraservis v Praze, Brně nobo Ostravě.

Zdroj fotografií: Dulux, Sherwin Wiliams, WGSN, Atlas Concorde, 41ZERO42

Mám zájem o schůzku s architektem. Kontaktujte mne prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner