Důležité sdělení:

Vážení klienti, dovolujeme si vás upozornit, že dne 8. 12. 2023 bude showroom Praha od 12:00showroom Brno od 14:00 z provozních důvodů UZAVŘEN.

Dne 9. 12. 2023 bude showroom Praha UZAVŘEN.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Barvy roku 2021 nejen do koupelny

Barvy roku 2021 nejen do koupelny. Keraservis

Pootevřme dveře do budoucnosti a objevme společně barevné trendy pro rok 2021. Jakými barvami se obklopit v příštím roce a proč? Podívejme se, co pro nás vybraly instituce, které v tomto oboru celosvětově určují směr.

Barva roku vždy odráží náladu ve společnosti a měla by nám přinést to, co nejvíce potřebujeme, po čem toužíme a co nám nejvíce chybí. Odborníci na barvy vycházejí z toho, že v současné době přehodnocujeme své životní hodnoty a hledáme nové cesty vpřed. Přijmout tuto změnu vyžaduje velkou dávku odvahy a naše domovy by nám měly poskytnout pro tyto naše kroky stoprocentní podporu. Měly by nám poskytovat nejen zázemí, ale taky prostor pro naši kreativitu, kterou budeme dozajista v budoucnu všichni potřebovat.

Barva roku 2021 DULUX – Brave Ground

Barva roku 2021

Už název barvy v angličtině napovídá, že pokud se obklopíme barvou Brave Ground, vytvoříme si kolem sebe prostředí, kterým budeme statečně čelit světu kolem. Tato barva je přirozeně neutrální, teplá, měla by podporovat, posilovat a do interiéru dodávat atmosféru vyváženosti. Jak tuto barvu zakomponovat do našich interiérů a jak je kombinovat s jinými barvami? Máme tady několik doporučení – kombinovat se dřevem a přírodními materiály, s expresivními barvami v pastelových odstínech červené a růžové, se zemitými odstíny barvy přírody a také se svěží zelení, tedy živými rostlinami.

Barva roku 2021 Sherwin Williams - Urbane Bronz

Barva roku 2021

Tento odstín je o hodně tmavší, než je barva roku firmy Dulux. Na první pohled se jedná o docela neobvyklý odstín, který si v interiéru mnoho lidí nedokáže představit. Tato barva má představovat přírodu ve své elementární podobě. Ztělesňuje bohatství přírody  - kamene, kovu a dřeva, evokuje v nás pocity uzemnění a vyrovnanosti. Barva se krásně kombinuje se světlými dřevy, kůží a jemnými kovovými odlesky – stříbrem nebo mosazí, mramorem světlé barvy nebo jemně texturovanými textiliemi.

Barva roku 2021 Pantone dle předpokladu WGSN – A. I. Aqua

Barva roku 2021

Americká instituce Pantone Color Institute, která se více než 20 let podílí na výběru barev, které jsou v módě, zatím ještě oficiálně žádnou barvu nevyhlásila. Máme tady ale instituci WGSN, která se věnuje prognostice trendů, a ta má už nyní jasno. Nejvíce pravděpodobnou barvou pro Pantone na příští rok je A. I. Aqua. Optimistická modrá se v současné době stává víceméně stálicí, podobná barva Classic Blue byla barvou roku také v roce 2020 a očividně nás letos ještě neomrzela. Barva A. I. Aqua je inspirována vodou, vnáší do prostoru svěžest a dojem čistoty. Bude si rozumět s neutrálními světlými barvami, dalšími odstíny modré a lehce studeným odstínem Mint green. Skvěle se bude vyjímat ve společnosti zlaté, hořčicově žluté nebo s barvami světlého dřeva.

Rok 2020 je přelomovým rokem, kdy měníme způsob, jak přemýšlet o zařízení vlastního domova. Chceme se doma cítit v bezpečí, pohodlně a uvolněně. Správně vybrané barvy v interiéru jsou střípkem v mozaice naší budoucnosti, nepodceňme je tedy! Přijďte si pro inspiraci nejen do koupelny do showroomů Keraservis v Praze, Brně nobo Ostravě.

Zdroj fotografií: Dulux, Sherwin Wiliams, WGSN, Atlas Concorde, 41ZERO42

Mám zájem o schůzku s architektem. Kontaktujte mne prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner