Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, od 22.10. jsou naše showroomy otevřeny pouze pro velkoobchodní zákazníky. Obchodní oddělení je pro vás však nadále k dispozici formou vzdálené komunikace, takto realizované objednávky je možné vyzvednout osobně nebo zaslat prostřednictvím dopravce. V sobotu budou showroomy uzavřeny. Váš Keraservis.

Protiskluzová dlažba

Protiskluzová dlažba
64 výsledků
Načítání
Odkazy na všechny výrobce:

Toužíte po nové dlažbě do koupelny, domácího wellness nebo na terasu k bazénu? Vybírejte nejen podle svého vkusu, ale také podle technických parametrů. Z hlediska bezpečnosti je jedním z nejdůležitějších právě pro dlažbu v koupelně je protiskluznost.

Protiskluznost má dvě kategorie, jedna je určena pro chůzi v obuvi a druhá pro chůzi naboso:

Protiskluznost – chůze v obuvi
Rozlišujeme pět protiskluzných úprav pro chůzi v obuvi, označených řadou R9 – R13, dlaždice bývá označena piktogramem nohy v obuvi. Na jaké povrchy jsou jednotlivé stupně protiskluznosti vhodné? Poradíme vám.

R 10 - pro koupelny a kryté terasy
R 11 - pro otevřené terasy a schody

Protiskluznost – chůze naboso
Pokud plánujete dlažbu v koupelně nebo chcete chodit po venkovní dlažbě také naboso, hledejte piktogram bosé nohy. Zde se používá stupnice A, B a C, přičemž označení C je z hlediska možnosti uklouznutí nejbezpečnější. Nejmenší riziko uklouznutí je u dlažeb s označením C.

Uveďme si příklad:
Plánujeme položit dlažbu na terasu, která vede až k bazénu. Zde je zvýšené riziko uklouznutí. Kolem bazénu můžeme chodit v obuvi, ale také možná budeme chodit bosí. Když vyhodnotíme tyto vstupní podmínky, doporučíme venkovní dlažbu s protiskluzem R11 B.

Uvedený příklad je pouze orientační. Při výběru vhodné dlažby do vlhkého prostředí je potřeba vždy vyhodnotit konkrétní podmínky. S výběrem vám velmi rádi odborně poradíme.

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner