Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

5 tipů, jak vybrat spárovací hmotu

Jak vybrat spárovačku. Inspirace do koupelny od Keraservis.

Byly doby, a není to tak dávno, kdy pro vyplnění spár mezi obklady byla k dispozici pouze cementová směs. Nic proti ní, používá se dodnes. Naštěstí dnes máme velký výběr malt a tmelů určených pro spárování, které mají mnohem lepší vlastnosti. Ale po jaké spárovačce kdy sáhnout? 

Při výběru spárovačky pro keramické obklady, dlažby nebo mozaiky do koupelny nebo kamkoliv jinam musíme vzít v úvahu několik parametrů. Dozvíte se, jaké to jsou. A úplně na konci tohoto článku vás čeká velmi příjemné překvapení. Dáme vám tip na nástroj, který vám výběr spárovačky ulehčí a navíc je jeho používání zábavné.

1/ Výběr spárovačky podle barvy

Bílá nebo béžová barva spárovačky je tak v našich myslích tak zažitá, že je často obtížné si představit něco jiného. Výrobci jako MAPEI dnes běžně nabízí desítky barevných odstínů, stačí si vybrat. Spárovací hmota ve stejném tónu jako je tón dlaždic zakryje přechody, plocha je jednolitá a kompaktní. Pokud zvolíte kontrastní barvu, zvýrazníte tak přechody mezi jednotlivými kusy dlaždic. Bílá spárovačka je náchylná k zašpinění a špatně se čistí

2/ Výběr spárovačky podle složení

Velmi důležité je pro výběr spárovačky složení, tedy z jakého materiálu je hlavní složka a jaké jsou obsažené přísady

Cementová spárovací hmota – Je vhodná především do interiérů. Velmi dobrá je cementová spárovačka modifikovaná polymerem, vysoce hydrofobní MAPEI Keracolor FF. Je vhodná pro spáry u šířce maximálně 6 milimetrů.

Spárovací hmota s hydrofobními polymery - Malta na bázi polymerů MAPEI Ultracolor Plus je vhodná především do koupelen a do prostor s vysokou vlhkostí. Jedná se o rychle schnoucí směs pro výplň spár o šířce 2 až 20 milimetrů. Splňuje nároky na vysokou mechanickou odolnost, je vhodná do místností s vyšší frekvencí pohybu lidí

Epoxidová spárovací hmota – Směs MAPEI Kerapoxy CQ vhodná i do extrémních podmínek, snese vysoké zatížení i kontakt s chemikáliemi. Má nulovou nasákavost, je dobře omyvatelná, stálobarevná, vhodná i do bazénů se slanou vodou.

3/ Výběr spárovačky podle místa použití

Jiný typ spárovačky lze použít v interiéru (obklady do koupelny, kuchyně), jiný je vhodný pro použití v exteriéru (dlažby na terasu a venkovní obklady), jiný zase do extrémních podmínek (dlažby kolem bazénů). Pokud potřebujete spárovačku pro univerzální použití, neuděláte chybu, když použijete výše zmíněnou MAPEI Ultracolor Plus. Podívejte se na video!

4/ Spárovačka pro dilatační spáry

Pro spárování mezer mezi podlahou a stěnou se doporučují silikonové tmely. Vyrovnávají pnutí použitých materiálů a jsou pružné. Například silikonová hmota je MAPEI Mapesil AC dostupná v různých barvách a snadno ji tak vyladíte s ostatními použitými spárovačkami. Je možné je využít jak v interiéru, tak v exteriéru.

5/ Mobilní aplikace pro výběr spárovačky

Výrobce MAPEI se vychází vstříc všem zákazníkům a snaží se v co největší míře ulehčit výběr. Stáhněte si jejich aplikaci, do které si nahrajete fotografii vašich obkladů a dlažeb. Aplikace vám pomůže zvolit správný produkt, barvu a vypočítat přesnou spotřebu spárovací hmoty. Tak jednoduché to je!

Přijďte si vybrat ten správný odstín spárovačky do našich showroomů v Praze, Brně nebo Ostravě. Poradíme vám.

Chci poradit s výběrem spárovačky. Kontaktujte mne, prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


 

Produkty v magazínu


akce
-30%

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner