Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Dokonalá venkovní dlažba kolem bazénu

Dokonalá venkovní dlažba kolem bazénu. Keraservis

Bazén určitě patří na každou zahradu. Pokud je to jen trochu možné, pořiďte si jej. Možnost osvěžení v letních vedrech, kdykoliv se vám zamane, je k nezaplacení. Ale jaký materiál zvolit pro plochu kolem bazénu? Výběr je stejně důležitý jako výběr bazénu samotného. My kolem bazénu samozřejmě doporučujeme keramickou dlažbu a máme pro to mnoho racionálních důvodů.

Venkovní keramická dlažba na rozdíl od přírodního dřeva nebo kamene splňuje všechny náročné požadavky, které jsou na povrch kolem bazénu kladeny. Nikoho nepřekvapí, že do vlhkých prostorů je nutné volit protiskluzný povrch, abyste se mohli kolem bazénu bezpečně pohybovat a neuklouznout. Pro tyto případy je potřeba vybrat dlažbu, která je označená symbolem protiskluznosti, tedy nákresem bosé nohy a to označenou písmenem B nebo C. Pokud zvolíte dlažbu o tloušťce 20 mm, nemůžete udělat chybu – tento typ dlažby je speciálně určený pro venkovní prostory. Rozhodnete- li se pro bazén s přelivnou hranou, můžete ji mít ve stejném provedení, jako vybranou dlažbu. Stejný vzhled mohou mít i odtokové kanálky. Někteří výrobci, mezi nimi i italský výrobce Atlas Concorde, nabízí v jednotlivých sériích dlažeb speciální ukončovací kusy k bazénům

Výběr dlažby zásadně ovlivňuje vzhled bazénu samotného a také jeho nejbližšího okolí. Při použití dlažby 20 mm můžete bez obav použít jeden typ dlažby v interiéru i exteriéru a rozšířit si tak obytný prostor, třeba obývací pokoj nebo jídelnu, na terasu a dále do zahrady. Nejpopulárnějším řešením pro dlažbu u bazénu jsou materiály v imitaci přírodních motivů, především ve vzhledu kamenné dlažby, zde je nepřeberné množství dekorů, ze kterých je možné si vybrat. Pokud preferujete spíše industriální vzhled, můžete si vybrat z povrchů v imitaci betonové dlažby, nebo i kovu včetně tolik populárního cortenu. Tato dlažba je na první pohled k nerozeznání od materiálů, které byly předlohou. A především - nemá žádnou z jejích problematických vlastností a bude vám dobře a dlouho sloužit. A vy si můžete bezstarostně užívat zaslouženého odpočinku a pobytu venku na čerstvém vzduchu.

TIP pro vás: Podívejte se na video, jakými způsoby je možné pokládat venkovní dlažbu.

Venkovní dlažbu k bazénu, na terasu nebo na zahradní chodníčky si můžete pohodlně vybrat v našich showroomech v Praze, Brně nebo Ostravě. Těšíme se na vaši návštěvu.

Chci poradit s výběrem venkovní dlažby.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner