Magazín

Jak položit venkovní dlažbu? Podívejte se na video od Atlas Concorde.

Jak položit venkovní dlažbu Atlas Concorde. Video od Keraservis.

Plánujete výstavbu venkovní terasy, podlahy pod pergolou, dlažbu na balkón, kolem bazénu či venkovní chodníčky?  Až budete dlažbu vybírat, myslete na to, že rozhodující je nejen vzhled. Pro komfortní provoz venkovních dlažeb je velmi důležitý výběr typu dlažby a s tím souvisí způsob pokládky. 

Při pokládání venkovních keramických dlažeb máme výběr ze dvou možností – jednoduše řečeno, buď pokládáme na sucho, nebo "na mokro" pomocí lepidla. Dláždění na sucho znamená pokládku na terče nebo do štěrku, písku či trávy. Jaký způsob pokládky zvolit, to záleží především na konkrétním umístění dlažby. Názorná videa o jednotlivých typech pokládky vám pomohou v rozhodování, jakou dlažbu si vybrat.

Jak položit dlažbu na terče

Dlažba na terče je ideální pro podlahu na terase ideální pro použití na terase, balkónu nebo i kolem bazénu  a oproti tradiční „mokré variantě“ pokládky má mnoho předností, o kterých si můžete přečíst v našem článku 10 výhod pokládky dlažby na terče. Na terče lze pokládat pouze speciální dlažbu určenou do exteriéru, tedy dlažbu o tloušťce 2 cm .

Jak položit dlažbu pomocí lepidla

Pokud si vyberete dlažbu, která splňuje parametry pro použití v exteriéru, ale má menší tloušťku než 2 cm, nelze ji pokládat na terče, ale je nutné ji nalepit pomocí speciálních lepidel určených k lepení dlažby. Dlažbu o tloušťce 2 cm lze lepit také.

Jak položit dlažbu do písku, štěrku nebo do trávy

Přímá pokládka do písku, štěrku nebo trávy je velmi jednoduchá. Není potřeba složitě připravovat podkladovou vrstvu, pokládá se bez stavební chemie a s minimálními požadavky na materiál a vybavení. Je vhodná především na zahradní chodníčky a cestičky, ale také na výstavbu teras nebo dlažbu kolem bazénů.

Přijďte si vybrat venkovní dlažbu osobně do našich showroomů v Praze, Brně nebo Ostravě. Se všemi vašimi dotazy se můžete s důvěrou obrátit na naše zkušené odborné poradce.

Chci poradit s výběrem venkovní dlažby.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner