Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

6 praktických tipů na velký jarní úklid koupelny

Jarní úklid v koupelně | Keraservis

Jaro klepe na dveře a paprsky slunce deroucí se okny dovnitř bytu nemilosrdně upozorňují na každé smítko prachu. Dobrá připomínka toho, že s novou sezónou přichází čas i na pravidelný úklid domácnosti, a to včetně koupelny. Jak ho zvládnout snadno, rychle a ideálně s úsměvem? Máme pro vás 6 tipů.

Tip č. 1: Úklid koupelny si rozplánujte

Než se vrhnete na leštění, úklid si nejprve rozplánujte a dobře se na něj připravte. Bez ohledu na to, jak velká je vaše koupelna, totiž pravděpodobně budete mít co do činění s řadou různých povrchů, materiálů a zákoutí. 

Čisticí přípravky a pomůcky, které budete potřebovat, si předem shromážděte na jednom místě, při úklidu tak nebudete muset odbíhat a smýčení vám půjde lépe od ruky. Dejte bokem všechny volně položené předměty a doplňky (šampony, sprchové gely, ale i dekorační předměty), nebudou vám překážet při stírání povrchů. A pak už do toho: pěkně odshora dolů, abyste prach z vysokých polic nemetli na právě umytou podlahu.

Tipy na jarní úklid v koupelně | Keraservis

Tip č. 2: Zvolte správné čisticí prostředky

Každý povrch vyžaduje individuální přístup. Aby vám vybavení koupelny dobře sloužilo a co nejdéle vydrželo jako nové, je třeba se o něj správně starat. Jiný prostředek se hodí na mytí WC, jiný použijete na zrcadlo

Jste-li ale minimalisté nebo nemáte prostor na skladování širokého sortimentu, nezoufejte: při běžném znečištění se většinou obejdete s obyčejnou (maximálně mýdlovou) vodou a měkkým hadříkem. Volit můžete také univerzální koupelnové přípravky, třeba koncentrovaný sprej Fila Filaviabagno, který se nemusíte bát použít na vše od porcelánu přes glazované obklady až po sklo.

Tipy na jarní úklid v koupelně | Keraservis

Tip č. 3: Zatočte s vodním kamenem

Že vodní kámen je skutečný prevít, víme nejen díky kdysi populární televizní reklamě na nejmenovaný změkčovač vody. Prát se vám s ním v rámci jarního úklidu bude snáz, vezmete-li si na pomoc vhodné čisticí přípravky, ale hlavně budete-li ho ze sanity a vodovodních bateriích odstraňovat pravidelně, nejen jednou za rok. 

Jak na sanitu (včetně sprchových a vanových zástěn), tak na vanové a sprchové baterie a hlavice používejte neagresivní přípravky bez chloru, kyseliny nebo hydroxidu sodného a měkké houbičky nebo hadříky, abyste nepoškrábali jejich povrch.

Tipy na jarní úklid v koupelně | Keraservis

Walk-in sprchy jsou v módě, a navíc vám usnadní úklid. Stejně jako sprchový kout bez vaničky nebo hygienická toaleta bez okraje.

Tip č. 4: Zaostřete na dlažbu a obklady

Pokud jste do koupelny zvolili keramiku, která se snadno čistí a udržuje, máte z poloviny vyhráno. Třeba velké formáty znamenají minimum spár (ty rektifikované jsou pak zcela beze spár), v nichž se usazují špína a bakterie, a na dlaždicích ve světlejších odstínech s matným povrchem je vodní kámen vidět méně než na těch tmavých v lesku.

Velkoformátové obklady a dlažba Atlas Concorde nádherně vypadají i v malé koupelně.

Bez ohledu na rozměr, barvu a finiš si ale i obklady a dlažba při jarním úklidu zaslouží svou péči. Dobrou službu právě u spár vám udělá třeba prostředek Fila Fuganet ve spreji, ideální na dlažbu a obklady v interiéru i exteriéru.

  • Tip: Výborným pomocníkem pro čištění dlaždic a spár je parní čistič. Koupelnu při práci s ním zároveň také vydezinfikujete.

 

Tipy na jarní úklid v koupelně | Keraservis

Tip č. 5: Nezapomeňte na nábytek a doplňky

U nábytku a doplňků do koupelny záleží hlavně na materiálu. Vybírejte prostředky určené na různé typy povrchů a vyhněte se agresivním chemikáliím, které by je mohly nenávratně poškodit. U dřevěných skříněk pod umyvadlo šetřete vodou (nebo je raději vytřete úplně do sucha), u zrcadel pak pozor na hrubé houbičky: obojí většinou stačí přetřít lehce navlhčeným měkkým hadříkem, sklo ideálně látkou z mikrovlákna, která nezanechává šmouhy ani nepouští chlupy.   

Víte, jaká je správná výška umyvadla a zrcadla v koupelně? Zjistíte to v článku. 

Tipy na jarní úklid v koupelně | Keraservis

Tip č. 6: Nevynechejte detaily

Při běžném týdenním úklidu tato místa většina z nás asi přejde bez povšimnutí, o to více bychom se na ně měli zaměřit při tom velkém jarním. Řeč je o ventilátorech a osvětlení v koupelně, na nichž se zachytávají prach a nečistoty, kterých je třeba se určitě alespoň jednou za čas zbavit – z estetických, ale i bezpečnostních důvodů. 

---

Velkého jarního úklidu koupelny se není třeba obávat. S dobrým plánem a přípravou předem ho zvládnete snadno a rychle a uvidíte, že vaše koupelna krásně prokoukne. Tápete-li v čištění a údržbě jednotlivých materiálů a povrchů, neváhejte se zastavit v některém z koupelnových studií Keraservis, kde vám naši specialisté rádi poradí. Těšíme se na vás v showroomu v Praze, Brně nebo Ostravě.

 


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner