Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Podlahové vytápění a velkoformátová dlažba: dokonalý pár je zárukou lásky na celý život

Podlahové topení a velkoformátová dlažba | Keraservis

Studená podlaha v koupelně dokáže pěkně znepříjemnit den, zvlášť pak v zimě. Užít si příjemné teplo od nohou bez tlustých vlněných ponožek a tučných účtů za elektřinu je ale snadnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Vsaďte na velkoformátovou dlažbu v kombinaci s podlahovým topením a nebojte se jich ani ve sprše!

Výhody keramické velkoformátové dlažby: krásně vypadá a skvěle vede teplo

Podlahové vytápění je bezkonkurenčně tím nejlepším typem topení do koupelny: nejen proto, že tady nejčastěji chodíme bosi, ale také proto, že právě v koupelně mnohdy bojujeme s místem a cokoliv na stěně nebo v prostoru nám ubírá cenné centimetry. 

Jak vybrat topení do koupelny? Dozvíte se v článku.

Ať už zvolíte podlahové topení v podobě elektrické topné rohože, nebo to teplovodní, pozor na správnou podlahovou krytinu. Tou, která vede teplo nejlépe, je dlažba, a to ta keramická. Keramické dlaždice mají výbornou tepelnou vodivost, jíž se vinyl, dřevěné palubky a další druhy podlah nevyrovnají ani náhodou. Minimální tepelný odpor zaručuje jen velmi malé ztráty tepla, a tak se nemusíte bát ani vysokých faktur za energie.

Podlahové topení a velkoformátová dlažba | Keraservis

Zjistěte, proč je keramická dlažba tak vhodná pro podlahové topení.

Položíte-li do koupelny navíc keramiku ve velkých formátech, omezíte počet spár a ještě tak podpoříte hygienu: právě ve spárách se totiž nejvíce hromadí nečistoty a bakterie, kterým ale suchá a vyhřátá podlaha s velkoformáty nesvědčí.

Podlahové topení pod dlažbu i ve sprchovém koutě? Určitě

Sprchové kouty bez vaničky, na jejichž dně je položena vyspádovaná dlažba jako ve zbytku koupelny, jsou stále oblíbenější. Nádherně vypadají a přispívají k čistému a modernímu vzhledu celé koupelny, otevírají ale také dveře podlahovému vytápění ve sprše. Jeho výhody jsou zřejmé na první pohled: teplo od nohou i rychlejší vysychání podlahy, celkové omezení vlhkosti v koupelně a, jak už jsme jednou zmiňovali, eliminace bakterií.

Podlahové topení a velkoformátová dlažba | Keraservis

Sprchový kout bez vaničky v 5 krocích. Víme jak.

Z hlediska norem spadají sprchy (a vany) do tzv. zóny 0 (samotná koupelna se nejčastěji rozděluje do zón 0, 1 a 2), a tak je třeba dodržovat při instalaci podlahového topení příslušné požadavky a používat pouze elektrická zařízení s třídou elektrického krytí IPX7. Samozřejmostí pak musí být bezchybná realizace samotného sprchového koutu bez vaničky, kterou by zejména u velkoformátových dlažeb měl vždy provádět specialista.

To stejné pak platí i o podlahovém vytápění – svěřte ho odborníkům a raději dopředu počítejte s tím, že se kvůli němu (a potřebné izolaci) zvedne výška podlahy ve vaší koupelně, u nepodsklepených místností v přízemí klidně i o 10 cm. 

Podlahové topení a velkoformátová dlažba | Keraservis

Vytápějte koupelnu chytře, ušetříte bez kompromisů na pohodlí

Stoupající ceny energií přejí těm, kteří s nimi umí šetrně zacházet… a těm, kteří na to mají chytrého pomocníka! Takzvaná chytrá domácnost už dnes dokáže zautomatizovat kdeco: od světel přes stínění po topení. 

Abyste tak měli ráno v koupelně příjemně nahřátou zem, nemusíte zbytečně topit celou noc: chytré řešení podlahové vytápění sepne třeba hodinu před vaším budíčkem a vy si tak při ranní hygieně užijete nejen krásnou, ale také nádherně teplou velkoformátovou dlažbu pod nohama. 

Podlahové topení v exteriéru

Venku sice topíme tzv. pánu bohu do oken, někdy je ale i to třeba. Topení pod exteriérovou dlažbou, jež se z praktického hlediska volí často právě ve velkých formátech, se využívá u vjezdů do garáží, zásobovacích ramp, na chodnících nebo třeba vstupních schodištích do budov. Dokáže rozpustit sníh a led a vysušit dlažbu tak, aby neklouzala a byla bezpečnější.

Podlahové topení a velkoformátová dlažba | Keraservis

I tady platí, že prim hraje kvůli tepelné vodivosti keramická dlažba (používá se ale i beton), pod niž se instalují inteligentní odporové topné kabely. Opatřené jsou čidlem venkovní teploty a umisťují se co nejblíže povrchu, maximálně ale do hloubky 10 cm, kde je zajištěna jejich funkčnost a zároveň ochrana před mechanickým poškozením. 

---

Podlahové topení a velkoformátová dlažba jsou hitem posledních let. Dejte je dohromady a rázem máte dokonalý pár, který se postará o luxusní vzhled a skvělou funkci vaší koupelny. Přijďte zjistit víc, inspirovat se a poradit se s odborníky do koupelnového studia Keraservis v Brně, Praze a Ostravě.

Mám zájem o více informací o podlahovém topení v koupelně. Kontaktujte mne, prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner