Magazín

Jaká je správná výška osazení umyvadla a zrcadla?

Správná výška osazení umyvadla a zrcadla. Keraservis.

Zařizujete novou koupelnu nebo plánujete její rekonstrukci? Až budete vybírat umyvadlo a zrcadlo, bude se vám jistě hodit pár technických informací, jak nastavit jejich správnou výšku. Stačí dodržet několik zásad a vaše koupelna bude nejen krásná, ale také komfortní.

Připravili jsme pro vás malý nákres, ze kterého lze jednoduše vyčíst vše ohledně doporučené výšky osazení nejen umyvadla a zrcadla do koupelny, ale také poliček do koupelny, umyvadlových baterií, držáku na ručníky nebo elektrické zásuvky. Standardní výška umyvadla je 85 cm. Jedná se o výšku, kterou měříme vždy od podlahy k horní hraně umyvadla. Standartní výška je obecné doporučení, v případě potřeby je možné výšku umyvadla přizpůsobit výšce postavy, pokud tomu předem přizpůsobíte rozvody. U bezbariérových koupelen je montážní výška umyvadla při použití v sedě 65-70 cm, při použití ve stoje asi 80-85 mm.

Výška osazení umyvadla

Pro rozmístění elektrických zařízení v blízkosti umyvadel platí zvláštní předpisy. Zásuvky a vypínače je nutné umístit mimo umývací prostor, ten je stejně široký, jako šířka umyvadla. Pokud je zásuvka umístěna výše než umyvadlo, musí být vždy mimo území umývacího prostoru, minimálně 120 cm nad podlahou. Pokud je zásuvka umístěna níže, než umyvadlo, musí mít minimální vzdálenost od umývacího prostoru 20 cm.

S výběrem a také se správnou instalací umyvadla a zrcadla, stejně jako s ostatním vybavením koupelny, vám rádi poradíme. Navštivte nás v našich showroomech v Praze, Brně nebo Ostravě a nebojte se na cokoliv zeptat.

 


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner