Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Sprchové zástěny Walk-In

Realizace koupelny - sprchová zástěna Wakl In Keraservis

Sprchové kouty Walk-In, toto slovní spojení zaslechnete v souvislosti s moderními koupelnami velmi často. O co vlastně jde? Jde o otevřený sprchový kout, který nemá žádné dveře. Je moderní, elegantní a velmi oblíbený. Víte, proč byste jej měli mít ve své koupelně také vy?

Jak už název napovídá, princip sprchového koutu Walk-In spočívá v tom, že nemá vůbec žádné dveře, je tedy průchozí. Tvoří jej skleněná sprchová zástěna, která je připojená na zeď, zabezpečená vzpěrou, a napojená na keramickou dlažbu, případně na sprchovou vaničku. Sprchový kout Walk-In je velmi oblíbený nejen v koupelnách rodinných domů, ale také luxusních hotelech, wellness nebo fitcentrech. A není se čemu divit. V moderních koupelnách působí vzdušně, elegantně, opticky prostor zvětšuje a poskytuje velký prostor pro originální designová řešení koupelen.

Sprchové zástěny

Podlaha sprchového koutu Walk-In

Pokud se rozhodnete pro sprchový kout Walk-In, máte dvě možnosti, jak vyřešit podlahu a odtok vody. Velmi elegantně v koupelně působí sprchový kout bez vaničky, kdy podlaha je z keramické dlažby. Jedná se o řešení, které preferuje většina architektů, navíc je bezbariérové. V tomto případě musí být dlažba ve sprchovém koutě položena v dostatečném sklonu tak, aby voda bez problému odtékala. Samotný odtok vody zabezpečí odtokový žlab zabudovaný v podlaze. Sprchové žlaby mají v současné době krásný design i vynikající kvalitu, doporučujeme značky Alca (bývalý Alcaplast), Tece nebo Hansgrohe. Druhou možností pro podlahu sprchového koutu Walk-In je použití ploché vaničky (Laufen, Hüppe).

Sprchové zástěny

Typy sprchových zástěn

Co se týká materiálu, sprchové zástěny doporučujeme tvrzené bezpečnostní sklo s obvyklou tloušťkou 6 mm. Většina zástěn má už z výroby implementovanou antiplakovou úpravu, případně výrobce (Duscholux, Ravak, Hüppe) nabízí úpravu skla za příplatek. Antiplakovou úpravu rozhodně doporučujeme, předejdete tak problémům s usazeným vodním kamenem a častým čištěním. Zástěny lze zvolit čistě bezrámové, s rámy, nebo s částečnými rámy. A pokud chcete být v roce 2022 IN, zvolte bezrámový nebo s černými rámy.

TIP PRO VÁS: Elegantní sprchové zástěny Hüppe SELECT+ mají navíc možnost zabudování poliček, pevných schránek na drobnosti, madel nebo zrcadel.

Vybudujte si svůj sprchový kout Walk-In a užívejte si krásný design i dokanalé sprchování. Navštivte naše showroomu v Praze, Brně nebo Ostravě, poradíme vám, jak na to.

Chci poradit s výběrem sprchového koutu.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Rošt Alca DESIGN-950L, lesk
K objednání

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner