Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Víte, jak vyřešit atypický sprchový kout do podkroví nebo do niky?

Atypický sprchový kout do podkroví nebo do niky od Keraservis.

Hledáte sprchový kout do hodně malé koupelny? Nevíte, jak umístit sprchu do podkroví nebo do niky netypických rozměrů?  Potřebujete sprchový kout, který se přizpůsobí vašim podmínkách a požadavkům. Umíme jej vyrobit vaší koupelně na míru.

Opravené starší byty, bydlení v podkroví nebo také stodoly či sklady přestavěné na bydlení mohou vypadat úžasně. Zkosené stropy jsou tak romantické, starý dům rekonstrukcí ožije a získá neopakovatelné kouzlo.  Pohodlné bydlení si ale žádá komfortní koupelnu a ta se v malých a netypických prostorách často těžko buduje a vyžaduje speciální řešení.

1/ Sprchový kout v podkrovní koupelně

Do podkrovní koupelny se zkosenými stropy bývá často nemožné umístit standardní sprchový kout. Prostor, který je potřeba pro jeho umístění, je minimálně 190 cm od podlahy. Pokud žádné takové místo nenajdete, přichází na řadu atypické řešení. Boční skleněnou stěnu je možné u výrobce (například Ravak) nechat seříznout na míru a tím ji přizpůsobit šikmé stěně v takovém úhlu, který je potřeba. Sprchový kout v podkroví může být uzavřený sprchovými dveřmi nebo otevřený se zástěnou Walk-In

Atypický sprchový kout

2/ Sprchový kout v nice 

Koupelna s komplikovaným půdorysem nebo netradičními zákoutími a zakřivením stěny na první pohled vypadá, že se do ní sprchový kout jednoduše nevejde. Díky možnosti seříznutí sprchové stěny na požadovanou velikost je ale možné vytvořit sprchový kout prakticky kdekoliv. Další skvělou možností jsou dveře se speciálním otočným profilem, které se umí přizpůsobit jakémukoliv úhlu niky ve stěně (například od výrobce SanSwiss).

3/ Sprchový kout se zkrácenou boční stěnou

V některých koupelnách je tak málo místa, že sprchový kout přímo navazuje na vanu. V tomto případě je možné sprchovou stěnu zkrátit do výšky, která odpovídá konkrétní výšce vany. Zkrácená boční stěna se montuje jako zavěšená nad vanu, nebo se naistaluje přímo na vanu. Díky zkrácené stěně je možné na sprchový kout přímo navázat vanu a ušetřit tak spoustu tolik potřebného místa.

TIP PRO VÁS: Přečtěte si více o tom, jak si vybrat sprchovou vaničku nebo odtokový žlab.

Pokud potřebujete atypický sprchový kout, kontaktujte nás v našich showroomech v Praze, Brně nebo Ostravě. Koupelnu přijedeme zaměřit a vymyslíme řešení na míru.

Chci poradit s výběrem sprchového koutu.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner