Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Jak vybrat sprchový kout

Jak vybrat sprchový kout. Keraservis.

Sprchový kout je intimní místo, kde se věnujeme především osobní hygieně. Ale nejen to. Je to prostor, kde relaxujeme nebo nabíráme síly do nového dne. Vybavme si jej kvalitně a komfortně!

Místo v koupelně vyhrazené pro sprchování může mít mnoho variant a nabídka je široká. Primárně se nabízejí dvě základní řešení, a to klasický sprchový kout se sprchovými dveřmi nebo otevřená sprchová zástěna bez dveří Walk-In:

Sprchový kout

1/ Klasický sprchový kout 

Klasický sprchový kout, který se zavírá sprchovými dveřmi, je z praktického hlediska výhodnější než otevřený, protože při sprchování voda nestříká ven. Uzavíratelný sprchový kout může mít čtvercový, obdélníkový, čtvrtkruhový půdorys nebo může být uzavřený v nice. Standartní sprchový kout má většinou vaničku, ale může být i bez vaničky, tedy sestaven ze sprchových dveří zabudovaných do stěny. Sprchové dveře mohou být zalamovací, posuvné nebo kyvné. Podlahu sprchového koutu bez vaničky pak tvoří keramická dlažba.

2/ Otevřená sprchová zástěna Walk-In

Princip sprchového koutu Walk-In, jak už název napovídá, spočívá v tom, že nemá žádné dveře, kterými by bylo možné sprchový kout uzavřít. Skládá se z jedné nebo dvou sprchových zástěn ukotvených vzpěrou. Podlahu zde tvoří keramická dlažba nebo plochá vanička. Sprchový kout Walk-In je v moderních koupelnách velmi žádaný, protože působí velmi esteticky, vzdušně a elegantně. Skvěle padne také do malých koupelen, kde zabere méně místa. Pokud je sprchová zástěna pohyblivá, vznikne prostor s variabilním využitím, a to se v malé koupelně cení.

Pokud máte vybráno, zda chcete mít ve své koupelně uzavřený sprchový kout se dveřmi nebo otevřený, musíte vyřešit způsob odtoku vody. Ten zajistí buď sprchová vanička, nebo je nutné zabudovat do podlahy odtokový žlab:

Sprchový kout

1/ Výběr vaničky do sprchového koutu

Pokud si do sprchového koutu vyberete vaničku, máte na výběr několik základních materiálů, tvarů a velikostí. Nejlevnějším řešením je akrylátová vanička, ta není tak pevná, jako z jiných materiálů, je ale příjemná na dotek a hřejivá. Nejkvalitnější je vanička z litého mramoru, je dražší, ale má vynikající termoizolační vlastnosti a dobře se udržuje. Zajímavou variantou je kompozitní materiál Marbond značky Laufen, který je hladký, má antibakteriální povrch, který se snadno čistí a působí příjemně přirozeně na dotek. Nejčastější velikost vaničky je 90 x 90, 80 x 80 a 120 x 90, výber je ale mnohem širší.

2/ Výběr odtokového žlabu do sprchového koutu bez vaničky

Sprchový kout bez vaničky musí mít zajištěn odtok vody pomocí sprchového žlabu překrytého roštem či podlahovou vpustí. Tělo žlabu se vyrábí z plastu nebo z nerezové oceli. Co se týká roštu výběr je na trhu skutečně veliký. Může být zajímavě perforovaný, lze do něj vložit dlažbu nebo sklo. Délku žlabu je nutné přizpůsobit předpokládanému průtoku vody. Velmi důležité je mít správně vyspádovanou dlažbu, aby voda dobře odtékala a nezatékala zbytečně do míst v koupelně, kde to není žádoucí.

Sprchový kout

Sprchová zástěna nebo sprchové dveře mohou být vyrobeny z různě upraveného plastu nebo tvrzeného bezpečnostního skla s obvyklou tloušťkou 6 mm. Pokud chcete předejít problémům s vodním kamenem, sáhněte po skle s antiplakovou úpravou. Velmi oblíbené jsou v poslední době sprchové kouty bezrámové a také s černými rámy.

Vybudujte si svůj sprchový kout jako místo příjemné relaxace! Navštivte naše showroomy v Praze, Brně nebo Ostravě, poradíme vám, jak na to.

TIP PRO VÁS: Potřebujete atypický sprchový kout do podkrovní koupelny, do niky nebo nepravidelného prostoru? Necháme vám jej vyrobit na míru.

Chci poradit s výběrem sprchového koutu.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


 

 


Produkty v magazínu


14 variant

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner