Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Dvojumyvadlo do rodinné koupelny

Dvojumyvadlo do koupelny. Keraservis

Také každé ráno prožíváte malou soukromou bitvu o místo u umyvadla v koupelně? Není to nutné. Pořiďte si dvojumyvadlo nebo dvě umyvadla vedle sebe. Zařiďte si klid, pohodu a více času na ranní i večerní hygienu.

Je lepší si pořídit dvě umyvadla vedle sebe, nebo raději dvojumyvadlo? Dvě umyvadla jsou praktičtější, protože každý uživatel má své vlastní teritorium. Dvojumyvadlo je zase výborné v koupelně, kde je dostatek prostoru. Jeho velkou výhodou je, že jednolitá plocha se lépe udržuje. V obou případech je potřeba počítat s tím, že pro pohodlný pohyb před umyvadlem je potřeba ideálně 60 cm volného místa. Pro zavěšení ručníků se doporučuje nechat 30 cm volného prostoru na každou stranu.

Dvojumyvadla

Rozměry dvojumyvadel

Běžná hloubka umyvadla je 40 – 50 cm, obvyklá výška 50 – 65 cm. Pro dvojumyvadlo je potřeba počítat s nejkratší délkou 110 cm a standardní délka je 130 až 150 cm. Pokud ale máte v koupelně dostatek místa, můžete se s dvoujumyvadlem rozšoupnout až do délky dvou metrů a vytvořit povýšit jej na středobod koupelny. A to už je skutečný komfort.

Dvojumyvadla

Tvary a typy dvojumyvadel

Dvojumyvadla mohou mít jeden velký mycí prostor, kdy vyniknou jednoduché a čisté linie, tolik oblíbené v moderních koupelnách. Druhou možností jsou samozřejmě dvě oddělené mycí plochy. Podle umístění lze dvojumyvadla rozdělit takto:

  • dvojumyvadlo postavené na desku – mohou to být i dvě umyvadla vedle sebe
  • dvojumyvadlo na skříňku – jedná se o umyvadlo, které výrobce obvykle prodává v setu jako koupelnová skříňka s umyvadlem
  • dvojumyvadlo zapuštěné do desky – zde je nutné dbát na kvalitní provedení spoje
  • dvojumyvadlo nástěnné - umyvadlo zavěšené na stěně, může být vybaveno i spodní skříňkou

Dvojumyvadla

Materiály, povrchy a barvy

  • povrchová úprava - dvojumyvadla osvědčených značek (Laufen, Villeroy & Boch, Azzura a další) jsou vždy opatřena jedinečnou povrchovou úpravou, která zamezuje usazování nečistot. Umyvadla se tak méně špiní a je jednoduché je udržovat v perfektním stavu. 
  • barvy – bílá barva umyvadel je klasika, v současné době je velmi trendy černá a šedá barva umyvadel, výrobce Villeroy & Boch zase nabízí pestré veselé barvy.
  • materiál – běžná jsou umyvadla keramická a z umělého kamene, novinkou roku 2022 jsou dvojumyvadla Atlas Concorde Habitat, vyrobená ze stejného materiálu, jako keramická dlažba.
  • tvary – není možné obecně říci, jestli je lepší hranatý, kulatý nebo organický tvar, ani doporučit optimální velikost, vždy záleží na stylu koupelny jako celku a na osobní preferenci majitele.

Přijďte si vybrat dvojumyvadlo do vaší dokonalé koupelny do našich showroomů v Praze, Brně a Ostravě. S výběrem vám rádi pomůžeme.


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner