Omezená otevírací doba 21. června 2018+
GROHE Truck Tour 2018+
Soutěžte s Geberitem!+
Inspirujte se malými koupelnami-
Roberto Cavalli se inspiroval hlubinami moře i srstí jaguára+
Nový bidet se vejde i do malé koupelny+
3D obklady: unikátní sochařské dílo pro vaše stěny+
Otevírací doba v době vánočních svátků+
Nové série Atlas Concorde pro rok 2018+
Exploze barev v elegantním provedení+
Pozvánka na konferenci Moderní schodiště 2017+
Jaký byl FOR ARCH 2017+
Navštivte nás na veletrhu FOR ARCH 2017+
No Name na Kaštanové - Keraservis jako hlavní partner+
Topná tělesa ISAN s originálním designem+
Novinky Atlas Concorde k vidění v Brně+
Luxusní bydlení ve Slavkově u Brna+
Komfortní sprchování se značkou Tres+
Plánujete rekonstrukci koupelny?+
Jsme partnerem Šekové knížky HELUZ+
Atlas Concorde představil novinky pro rok 2017+
Navštivte nás na veletrhu FOR ARCH+
Ravak MATRIX spojuje eleganci a praktičnost+
TECElux Mini nepřehlédnete +
Každá pátá ZDARMA+
Katalog luxfer 2016+
Slavíme s RAVAKem 25. narozeniny+
Katalog Keraservis 2016+
Velkoformátové dlažby Marvel XL+
Atlas Concorde 3D WALL DESIGN+
Venkovní sprchy JEE-O soho+
Villeroy & Boch DIRECT FLUSH+
Atlas Concorde LASTRA 20mm+
Atlas Concorde Etic Pro+
Villeroy & Boch VICLEAN+

Inspirujte se malými koupelnami

Inspirujte se malými koupelnami

Už na první schůzce s vaším architektem vyjádřete přání, že vaše koupelna by měla být velkorysejší, předejte tak kompromisům při hledání optimálníhořešení menší koupelny. Pokud jsou však rozměry vaší koupelny již pevně dané,zaměřte se na funkční a praktické rozmístění sanity, proberte s odborníky možnosti spojení koupelny s toaletou, odstraňte z koupelny možné technické zázemí a nedělejte z ní prádelnu. O volbě mezi vanou a sprchovým koutem však neuvažujte v souvislosti s velikostí koupelny, ale s vašimi potřebami.

Velikost koupelny prodiskutujte s vaším architektem

Při návrhu domu či rekonstrukci bytu se klienti nejraději zabývají velkorysou kuchyní nebo příjemným obývacím prostorem a na praktické otázky koupelen, skladovacích prostor nebo chodeb nezbývá tolik času. I proto se někdy stává, že si opomenete spočítat, jak velká vlastně vaše koupelna bude, a může se stát, že vám třeba až vizualizace ukáže, že prostor je skutečně malý až stísněný. Nejdůležitější rada tedy zní: Malé koupelně předejděte již při jejím návrhu a jasně vyjádřete své přání, že se chcete v koupelně cítit dobře a mít v ní velký prostor. Váš architekt takové požadavky rozhodně zohlední.

Marvel


Zásadní problém malých koupelen je správné rozmístění sanity

Průměrná česká koupelna má necelých 16 metrů čtverečních, ovšem podle jiných zdrojů sestandardní velikost koupelny pohybuje mezi 5 až 6 metry. U takto skromných koupelen je největším zádrhelem především rozmístění sanity. Důležitou roli hraje také to, zda má být součástí takto malé koupelny toaleta. Obecná rada zní, že pokud dům či byt obývají dva lidé, je WC v koupelně vhodné a praktické, zatímco pokud je dům určen pro čtyři či více osob, je toaleta v koupelně podstatnou překážkou soukromí i komfortu hygieny. Plánujete-li malou koupelnu s architektem, pečlivě se zaměřte především na rozmístění sanitární techniky – její funkční umístění prostoru velmi pomůže.

Atlas Concorde Brave Atlas Concorde Marvel Pro

Malé koupelny a často řešená dilemata


Nenechte se v koupelnovém studiu odbýt klasickou radou, že pro řešení malé koupelny je nutné zrušit vanu a nahradit ji sprchovým koutem. Volba mezi vanou a sprchovým koutem by měla vycházet především z vašich potřeb. Záleží na tom, zda máte či plánujete děti, které se obecně velmi rády koupou ve vaně a ocení ji jako místo pro hry. Starší lidé už naopak vanu tolik nevyužívají a dávají přednost sprchovému koutu. Někdo si naopak ve vaně rád poleží a vezme si do ní rozečtenou knihu nebo si v napuštěné vaně pustí oblíbený seriál.

Další častou otázkou je spojení koupelny s toaletou. Zatímco někteří zákazníci takové řešení vyhledávají a preferují, pro jiné je to jisté nepraktické narušení soukromí, kterému se chtějí vyhnout. Tuto otázku diskutujte od začátku návrhu vašeho nového bydlení s architektem a sdělte mu své preference. Pokud na téma spojení koupelny s toaletou nemáte jasný názor, přijďte se poradit s našimi odborníky do koupelnového studia Keraservis. Rádi se vám budou věnovat a ukáží vám nejrůznější varianty řešení.

 

Margnes Time Atlas Concorde Marvel Pro

 

Z koupelny se v některých domácnostech stává tzv. technické zázemí domu, kam je umístěna pračka, sušička a další spotřebiče. Pokud chcete své koupelně zachovat tvář a užívat si její pohostinnosti a příjemné atmosféry, nedělejte z ní prádelnu. Do malých koupelen se pak pračka vyloženě nehodí. Poraďte se se svým interiérovým designérem o vhodném umístění pračky i sušičky – někomu může vyhovovat umístění v kuchyňské lince, jiná domácnost preferuje umístění na chodbě či v šatně. A když už budete u praktických záležitostí: ověřte si, že se všechny technologie soustředí na jedno místo, ideálně do rohu či niky, kde budou decentně schovány. 

Malé koupelně můžete obecně pomoci správným výběrem obkladů a dlažby, které ji
provzdušní, opticky zvětší či prodlouží. Přijďte se o malé koupelně poradit za našimi
odborníky.

loading
Předchozí Další Zavřít