Magazín

Malá koupelna

Trendem dnešní doby je velká komfortní koupelna. Co dělat, když máte k dispozic jen pár metrů čtverečních? Hlavně nezoufat. Pomocí pěti nápaditých triků i malou koupelnu povýšíte na království odpočinku.

Trik první, barevný

malé koupelny

Je všeobecně známo, že světlé barvy prostor rozšiřují. Použijte světlé barvy dlažby i obkladů (bílá, světle šedá, béžová, krémová), výběr je obrovský. Nebojte se použít i velké formáty, budete překvapeni, jak dobře působí. Pokud máte rádi strohý minimalismus, zkuste betonovou stěrku. Povýší vaši malou koupelnu na supermoderní záležitost.

Trik druhý, zapomeňte na vanu

malé koupelny

Vana v malém prostoru zabere příliš mnoho místa, pokud to není vaše srdcová záležitost, rozlučte se s ní bez nostalgie. Vyberte si některý ze sofistikovaných sprchových koutů, pohrajte si s výběrem sprchové hlavice, právě tady se můžete nejvíce realizovat a uspokojit své potřeby luxusu.

Trik třetí, využijte optický klam

malé koupelny

Velké zrcadlo zdvojnásobuje prostor. Dopřejte si co největší rozměr, jaký si můžete dovolit. Obklady položte určitě horizontálně,  budete příjemně překvapeni, o kolik se vám koupelna opticky zvětší.

Trik čtvrtý, vychytávkový

malé koupelny

Ve fázi příprav přeměřujte a přemýšlejte. Nechte si vyrobit nábytek na míru, využijte každý centimetr. Vyberte si z nabídky sanitární keramiky zmenšených nebo atypických tvarů, které jsou určené právě pro malé koupelny. Bidet se vám do koupelny určitě nevejde, pořiďte si sprchovací WC nebo alespoň sprchovací sedátko.

Trik pátý, technický

Pokud je to aspoň trochu možné, vystěhujte pračku a sušičku do jiné místnosti (do komory, šatny, chodby, kuchyně). Pokud to možné není, soustřeďte veškeré technologie (kotel, pračka) na jedno místo (ideálně do rohu, niky) a schovejte za posuvnou stěnu nebo alespoň závěs.


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner