Magazín

5 tipů pro malou koupelnu

Trendem dnešní doby je velká komfortní koupelna. Co dělat, když máte k dispozic jen pár metrů čtverečních? Hlavně nezoufat. Pomocí pěti nápaditých triků i malou koupelnu povýšíte na království odpočinku.

1/ Využijte světlé barvy

bez vany

Je všeobecně známo, že světlé barvy prostor rozšiřují. Použijte světlé barvy dlažby i obkladů (bílá, světle šedá, béžová, krémová), výběr je obrovský. Nebojte se použít i velké formáty, budete překvapeni, jak dobře působí. Pokud máte rádi strohý minimalismus, zkuste betonovou stěrku. Povýší vaši malou koupelnu na supermoderní záležitost.

2/ Zapomeňte na vanu

bez vany

Vana v malém prostoru zabere příliš mnoho místa, pokud to není vaše srdcová záležitost, rozlučte se s ní bez nostalgie. Vyberte si některý ze sofistikovaných sprchových koutů, pohrajte si s výběrem sprchové hlavice, právě tady se můžete nejvíce realizovat a uspokojit své potřeby luxusu.

3/ Použijte optický klam

Světlá

Velké zrcadlo zdvojnásobuje prostor. Dopřejte si co největší rozměr, jaký si můžete dovolit. Obklady položte určitě horizontálně, budete příjemně překvapeni, o kolik se vám koupelna opticky zvětší.

4/ Najděte ty správné vychytávky

vestavěný nábytek

Ve fázi příprav přeměřujte a přemýšlejte. Nechte si vyrobit nábytek na míru, využijte každý centimetr. Vyberte si z nabídky sanitární keramiky zmenšených nebo atypických tvarů, které jsou určené právě pro malé koupelny. Bidet se vám do koupelny určitě nevejde, pořiďte si sprchovací WC nebo alespoň sprchovací sedátko.

5/ Vystěhujte bílou techniku

Pokud je to aspoň trochu možné, vystěhujte pračku a sušičku do jiné místnosti (do komory, šatny, chodby, kuchyně). Pokud to možné není, soustřeďte veškeré technologie (kotel, pračka) na jedno místo (ideálně do rohu, niky) a schovejte za posuvnou stěnu nebo alespoň závěs.

Malé koupelny vyžadují chytrá řešení, o tom není pochyb. Také pro vás najdeme způsob, jak co nejefektivněji vaši koupelnu vybavit. Kontaktujte nás nebo se rovnou přijďte poradit do našich showroomů v Praze, Brně nebo v Ostravě. V brněnském showroomu se navíc můžete inspirovat vzorově zařízenými malými koupelnami.


Produkty v magazínu


Dlažba KERAGEN Grey 30x60
Skladem > 50 m2

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner