Novinka

Chytrá řešení pro malé koupelny

Inspirace pro malé koupelny. Keraservis.

Při plánování dispozice vašeho domu už na první schůzce s architektem vyjádřete přání, že vaše koupelna by měla být velkorysejší. Předejte tak kompromisům při hledání optimálního řešení menší koupelny. Pokud jsou však rozměry vaší koupelny již pevně dané, zaměřte se na funkční a praktické rozmístění sanity, proberte s odborníky možnosti spojení koupelny s toaletou, odstraňte z koupelny možné technické zázemí a nedělejte z ní prádelnu. O volbě mezi vanou a sprchovým koutem však neuvažujte v souvislosti s velikostí koupelny, ale s vašimi potřebami.

Velikost koupelny prodiskutujte s vaším architektem

Při návrhu domu či rekonstrukci bytu se klienti nejraději zabývají velkorysou kuchyní nebo příjemným obývacím prostorem a na praktické otázky koupelen, skladovacích prostor nebo chodeb nezbývá tolik času. I proto se někdy stává, že si opomenete spočítat, jak velká vlastně vaše koupelna bude, a může se stát, že vám třeba až vizualizace ukáže, že prostor je skutečně malý až stísněný. Nejdůležitější rada tedy zní: Malé koupelně předejděte již při jejím návrhu a jasně vyjádřete své přání, že se chcete v koupelně cítit dobře a mít v ní velký prostor. Váš architekt takové požadavky rozhodně zohlední.

Vizualizace malé koupelny

Zásadní problém malých koupelen je správné rozmístění sanity

Průměrná česká koupelna má necelých 16 metrů čtverečních, ovšem podle jiných zdrojů se standardní velikost koupelny pohybuje mezi 5 až 6 metry čtverečními. U takto skromných koupelen je největším zádrhelem především rozmístění sanity. Důležitou roli hraje také to, zda má být součástí takto malé koupelny toaleta. Obecná rada zní, že pokud dům či byt obývají dva lidé, je WC v koupelně vhodné a praktické, zatímco pokud je dům určen pro čtyři či více osob, je toaleta v koupelně podstatnou překážkou soukromí i komfortu hygieny. Plánujete-li malou koupelnu s architektem, pečlivě se zaměřte především na rozmístění sanitární techniky – její funkční umístění prostoru velmi pomůže.

Vizualizace malé koupelny - umyvadlo

Malé koupelny a často řešená dilemata

Nenechte se v koupelnovém studiu odbýt klasickou radou, že pro řešení malé koupelny je nutné zrušit vanu a nahradit ji sprchovým koutem  sprchovým koutem. Volba mezi vanou a sprchovým koutem by měla vycházet především z vašich potřeb. Záleží na tom, zda máte či plánujete děti, které se obecně velmi rády koupou ve vaně a ocení ji jako místo pro hry. Starší lidé už naopak vanu tolik nevyužívají a dávají přednost sprchovému koutu. Někdo si naopak ve vaně rád poleží a vezme si do ní rozečtenou knihu nebo si v napuštěné vaně pustí oblíbený seriál.

Další častou otázkou je spojení koupelny s toaletou. Zatímco někteří zákazníci takové řešení vyhledávají a preferují, pro jiné je to jisté nepraktické narušení soukromí, kterému se chtějí vyhnout. Tuto otázku diskutujte od začátku návrhu vašeho nového bydlení s architektem a sdělte mu své preference. Pokud na téma spojení koupelny s toaletou nemáte jasný názor, přijďte se poradit s našimi odborníky do koupelnového studia Keraservis. Rádi se vám budou věnovat a pro vaši lepší představu vám navrhnou různé varianty řešení v podobě 3D vizualizací.

TIP pro vás: Podívejte se, jak jsme vyřešili dilema s malými koupelnami v rodinném domě našich klientů.

Vizualizace malé koupelny - řešení

Z koupelny se v některých domácnostech stává tzv. technické zázemí domu, kam je umístěna pračka, sušička a další spotřebiče. Pokud chcete své koupelně zachovat tvář a užívat si její pohostinnosti a příjemné atmosféry, nedělejte z ní prádelnu. Do malých koupelen se pak pračka vyloženě nehodí. Poraďte se se svým interiérovým designérem o vhodném umístění pračky i sušičky – někomu může vyhovovat umístění v kuchyňské lince, jiná domácnost preferuje umístění na chodbě či v šatně. A když už budete u praktických záležitostí: ověřte si, že se všechny technologie soustředí na jedno místo, ideálně do rohu či niky, kde budou decentně schovány.

Malé koupelně můžete obecně pomoci správným výběrem obkladů a dlažby, které ji opticky zvětší či prodlouží. Přijďte si prohlédnout vzorové malé koupelny na naše showroomy a poradit se s našimi odborníky.

 

 

Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner