Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

5 rad jak na výběr obkladů do malé koupelny

Inspirace pro obklady do malé koupelny. Keraservis.

Chystáte renovaci nebo stavbu malé koupelny? Co je jedním z nejdůležitějších faktorů, aby se malá koupelna povedla? Prozradíme vám to. Jaké budete mít obklady, taková vaše koupelna bude. Tmavá a stísněná, nebo raději vzdušná a útulná? Doporučíme vám pár praxí a časem prověřených tipů.

1) Vsaďte na velkoformátové obklady (i do malých prostor)

V poslední době jsou velkoformátové obklady velmi oblíbené. Mnoho našich klientů netuší, že jsou velmi vhodné také do malých koupelen. V malých prostorech má použití velkoformátů hned několik výhod. Jednou z nejdůležitějších předností je, že opticky prostor propojí, zvětší a koupelna tak bude působit čistě a sjednoceně.

Hitem poslední sezóny je kombinace malých a velkých formátů, krásné je také spojení velkoformátu s mozaikou nebo tolik populárními dlaždicemi ve tvaru hexagonu. Právě takovéto zajímavé a odlišné obklady použité v malých plochách (například jen ve sprchovém koutě nebo za toaletou) jsou do malých koupelen velmi nápaditým řešením.

obklady malé koupelny

2) Dbejte na rektifikované obklady 

Při obkládání koupelny obdélníkovými obklady je velmi důležité, jestli pokládáme horizontálně nebo vertikálně. Pokládka na šířku koupelnu opticky rozšiřuje. Naopak pokládka na výšku působí dynamicky a dochází tak opticky ke zvýšení stropu.

Výborným řešením dilematu, jakým směrem pokládat, je volba rektifikovaných obkladů. Rektifikace znamená kolmé zabroušení hran, umožňuje tedy pokládku s minimální spárou o šířce cca pouhých 2 milimetrů. Tyto obklady s téměř neviditelnou spárou jsou pro malé koupelny ideální, protože opět prostor opticky zvětšují.

obklady malé koupelny

3) Nepodceňte volbu barvy obkladů 

Pokud máme k dispozici pouze malou místnost, vždy se vyplatí obložit zdi světlými obklady. Opět tak dochází k už několikrát zmíněnému efektu optického zvětšení prostoru. Určitě není vhodné mít celou koupelnu ve sterilní bílé barvě. Nabízejí se odstíny béžové, krémové nebo světlých pastelových barev.

Velmi moderní je barva světlé betonové stěrky nebo také bílé obklady s velmi jemnými přírodními motivy. Pokud preferujete výrazné barvy, vzdávat se jich nemusíte. Můžete je použít, ale jen na malé ploše a pouze doplňkově. To stejné platí pro obklady v dekoru dřeva, mramoru nebo i kamene.

obklady malé koupelny

4) Nezapomeňte ani na 3D obklady v malé koupelně

Velmi pěkným prvkem do malých koupelen jsou 3D obklady, ty se drží na výsluní už několik sezón. Oproti minulosti jsou nyní v módě mnohem jemnější vzory. Místo geometrických robustnějších motivů přicházejí ke slovu motivy nepravidelné, velkým hitem je například vzhled nahrubo natřené omítky.

Opět platí pravidlo, že méně je nakonec více, je dobré použít 3D obklady pouze na části stěn.

obklady malé koupelny

5) Dlažba jako obklad? Ano, je to možné.

Také v malé koupelně můžete s úspěchem využít možnost použít dlažbu na obložení stěn. Pokud si nejste jistí, jaký keramický materiál můžete či nemůžete na stěnu použít, řiďte se základním pravidlem – co můžete dát na zem, můžete dát i na stěnu. Opačně to ale nejde. 

Pokud si chcete vybrat obklady do malé koupelny, zveme vás do našich showroomů. Vždy je nejlepší přijít si vybrat osobně, u nás si můžete vše prohlédnout, osahat a také zkonzultovat s odbornými poradci, kteří vám pomohou s výběrem. Těšíme se na vaši návštěvu.

Mám zájem o konzultaci k realizaci malé koupelny


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


akce
-59%

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner