Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude brněnský showroom z důvodu konání firemní akce UZAVŘEN.

Děkujeme za pochopení.

Novinka

Jak vybavit venkovní terasu s moderní pergolou

Venkovní terasa s keramickou dlažbou a pergolou. Keraservis.

Domov je oázou bezpečí a klidu, kde odpočíváme a čerpáme síly, abychom obstáli v náročných zkouškách, které nám život každodenně přináší. Abychom se doma cítili pohodlně, budujeme si jej k obrazu svému. A pokud je to jen trochu možné, obytný prostor rozšiřujeme ven na terasu nebo na zahradu. Ale jak si nejlépe zařídit také venkovní část našeho bydlení, abychom si mohli pobytu na čerstvém vzduchu užívat co nejpohodlněji? 

Výhody bioklimatické pergoly

Vnitřní prostory s vnějšími nejlépe propojí pergola, která prostor pro bydlení přirozeně zvětšuje. Není ale pergola jako pergola. Bioklimatické pergoly od SUN SYSTEM s naklápěcími lamelami dokáží vytvořit z obyčejné terasy další téměř plnohodnotný obývací pokoj.

sunsystem

V čem spočívá kouzlo vychytaných funkcí bioklimatických pergol? Mezi jejich největší přednosti patří především naklápěcí lamely, které chytře regulují průnik slunečních paprsků podle aktuální potřeby a také usměrňují proudění vzduchu. Pokud jsou lamely uzavřené, splňují stejnou funkci, jako „pevné střechy“, chrání tedy nejen před sluncem, ale také deštěm i sněhem.

Sílu větru hlídá povětrnostní čidlo, které se v postará o správný sklon lamel. Lamely je možné ovládat pomocí kliky nebo elektromotorem s dálkovým ovládáním. Pod bioklimatickou hliníkovou pergolou si tedy můžeme vytvořit příjemné klima tak, jak nám to nejlépe vyhovuje, a to za jakéhokoliv počasí

Tyto informace platí o bioklimatických pergolách obecně. Vy si můžete vybrat z několika typů bioklimatických pergol, které vám zrealizuje právě montážní společnost SUN SYSTEM. Moderní lamelové (bioklimatické) pergoly se odlišují svými specifickými funkcemi, různým řešením boční výplně stěn (velmi oblíbené jsou například screenové rolety) a doplňkovým vybavením. Nejprodávanější bioklimatickou pergolou je PLACEO od výrobce s názvem Alaris.

sunsystem

Dlažba na terasu pod pergolou

Střechu a stěny tedy máme, jsme v suchu, ve stínu a za větrem. A co podlaha? Měla by samozřejmě ladit s domem i pergolou a také podpořit propojení interiéru s terasou.

Ale především je na podlahu potřeba použít takový materiál, který odolá náročným venkovním podmínkám, nemění tvar, strukturu povrchu a vydrží roky. Ideálním materiálem pro tyto účely je speciální venkovní dlažba o tloušťce 2 cm, která se pokládá nasucho bez lepení - jedná se o dlažbu na terče.

sunsystem

Tato dlažba je perfektně rovná, dobře se instaluje, udržuje a opravuje.  Díky pokládce na terče má pod podlahou prostor, který skryje vše, co oku nelahodí, ale terasa se bez toho neobejde – elektroinstalaci, trubky, přívod vody a podobně. Tento způsob realizace dlažby je také perfektním řešením odvodnění terasy a zabezpečení proti přívalovým dešťům.

Dlažbu si můžete zvolit v imitaci přírodních materiálů, například dřeva nebo kamene, rozdíl mezi přírodním vzorem a keramickým povrchem na pohled vůbec nepoznáte. Pokud jste milovníci spíše industriálního designu, určitě si vyberete z nabídky dlažby v imitaci  betonu nebo kovu - všechny dekory jsou k dispozici také ve velikosti velkoformátové dlažby

Zařízení venkovní terasy

K dokonalému pohodlí nám už chybí jen zahradní nábytek – prostorný stůl a židle, pohodlná křesílka nebo lehátka a také nezbytné doplňky jako květináče se svěží zelení. Pro letní party a grilovačky by pod pergolou určitě neměl chybět kvalitní gril.

sunsystem

A pro případ studeného počasí se hodí i nějaké to topení do pergoly, například plynové ohřívače na terasu Sunwood Marino vypadají jako skutečné krby. Trávit příjemné večery či noci  pod pergolou při svíčkách je tak romantické, ale praktičtější je mít možnost si v případě potřeby rozsvítit, skvělou volbou pod pergolu je LED osvětlení.

Díky bioklimatické pergole získáte obytnou místnost navíc, můžete si vychutnat maximální odpočinek a potěšíte tak nejen ducha, ale také oko, a to po celý rok.

Mám zájem o vybavení terasy s pergolou. Kontaktujte mne prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


 

Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner