Magazín

10 výhod pokládky dlažby na terče

Plánujete výstavbu terasy, balkónu nebo venkovního bazénu? Udělejte dobré rozhodnutí a sáhněte po speciální keramické dlažbě určené do exteriéru, která má tloušťku 20 milimetrů a lze ji pokládat suchou cestou na terče.

Pokládka venkovní keramické dlažby na terče je pro použití na terase, balkónu nebo i kolem bazénu ideální a oproti tradiční „mokré variantě“ pokládky má mnoho výhod. Připravili jsme pro vás stručný přehled předností pokládky na terče a také prezentační video od renomovaného výrobce obkladů a dlažeb Atlas Concorde.

Dlažba na zahradu terasu na terče bazén keraservis atlas conocrde

1/ Instalace dlažby suchou cestou je jednoduchá a rychlá.

Pokládka se realizuje upevněním dlaždic na gumové nebo plastové terče bez použití lepidla nebo malty. Realizace samotná probíhá velmi rychle, díky eliminaci mokrého procesu je podlaha ihned pochozí.

2/ Výměna poškozené dlaždice je snadná

Poškozenou dlaždici snadno vyjmete a nahradíte novou bez nutnosti použití speciálního nářadí nebo zvláštních dovedností. Během několika minut máte hotovo.

3/ Možnost jednoduchého umístění rozvodů.

Mezi podkladovou vrstvou a dlaždicí samotnou je při pokládce na terče dostatek místa na protažení rozvodů vody, elektroinstalace, odpadů nebo umístění dalších stavebních prvků. V okolí bazénů je zde možné umístit i hadice pro filtraci, na zahradě zase trubky zavlažovacího systému. V případě poruchy je možné snadno dlažbu na určeném místě odkrýt, závadu opravit a zase dlažbu jednoduše znovu zkompletovat.

terče

4/ Úprava výšky dlažby je možná kdykoliv

Při použití výškově nastavitelných terčů můžete keramickou podlahu dorovnat do ideální roviny. Pokud v průběhu používání dlažby vznikne jakákoliv nerovnost, je možné dodatečně jednotlivé terče vycentrovat. K dostání jsou také rektifikační terče s kloubem, které lze použít také na vyspádované podlahy.

5/ Bezproblémové řešení odtoku vody

Podkladovou vrstvu pod dlažbou položenou na terče je možné podle potřeby vyspádovat a odvést tak vodu správným směrem. Terče, na které je položená dlažba, je samozřejmě možné výškově upravit, aby pochozí plocha byla vodorovná.

6/ Dlažba na terče vydrží vysokou zátěž

Keramická dlažba určená k pokládce na terče (nese označení LASTRA) má vždy minimální tloušťku 20 mm, proto vyniká svou pevností a odolností a snese vysoké zatížení. Proto můžete na dlažbě umístit nebo po dlažbě přepravovat i těžší předměty.

terče

7/ Šikovné zakrytí nevzhledných předmětů

Při realizaci terasy se nevyhnete nutnosti realizace odtokových žlabů nebo vpustí, které obvykle trochu kazí celkový dojem. Pod dlažbu na terčích je jednoduše schováte.

8/ Příjemné pochozí vlastnosti

Terče jsou vyrobeny z gumy nebo plastu. Chůze po dlažbě, která na nich leží, je tedy měkká a příjemná.

Dlažba na zahradu terasu na terče bazén keraservis atlas conocrde

9/ Nízká hmotnost je výhodou

Oproti dlažbě z betonu nebo přírodního kamene má dlažba LASTRA mnohem nižší hmotnost na metr čtvereční. Doprava a manipulace s materiálem na stavbě je díky tomu mnohem jednodušší.

10/ Ideální vlastnosti pro venkovní použití

Keramická dlažba LASTRA stoprocentně splňuje všechny parametry pro použití v exteriéru. Pokud si ji vyberete na terasu, balkon nebo kolem bazénu, nemůžete udělat chybu.

Chci poradit s výběrem venkovní dlažby.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


 


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner