Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

10 výhod pokládky dlažby na terče

Pokládka venkovní dlažby na terče. Keraservis.

Plánujete výstavbu terasy, balkónu nebo venkovního bazénu? Udělejte dobré rozhodnutí a sáhněte po speciální keramické dlažbě určené do exteriéru, která má tloušťku 20 milimetrů a lze ji pokládat suchou cestou na terče.

Pokládka venkovní keramické dlažby na terče je pro použití na terase, balkónu nebo i kolem bazénu ideální a oproti tradiční „mokré variantě“ pokládky má mnoho výhod. Připravili jsme pro vás stručný přehled předností pokládky na terče a také prezentační video od renomovaného výrobce obkladů a dlažeb Atlas Concorde.

Dlažba na zahradu terasu na terče bazén keraservis atlas conocrde

1/ Instalace dlažby suchou cestou je jednoduchá a rychlá.

Pokládka se realizuje upevněním dlaždic na gumové nebo plastové terče bez použití lepidla nebo malty. Realizace samotná probíhá velmi rychle, díky eliminaci mokrého procesu je podlaha ihned pochozí. Dlažbu lze elegantně ukončit pomocí speciálních soklových a dorazových klipů.

2/ Výměna poškozené dlaždice je snadná

Poškozenou dlaždici snadno vyjmete a nahradíte novou bez nutnosti použití speciálního nářadí nebo zvláštních dovedností. Během několika minut máte hotovo.

3/ Možnost jednoduchého umístění rozvodů.

Mezi podkladovou vrstvou a dlaždicí samotnou je při pokládce na terče dostatek místa na protažení rozvodů vody, elektroinstalace, odpadů nebo umístění dalších stavebních prvků. V okolí bazénů je zde možné umístit i hadice pro filtraci, na zahradě zase trubky zavlažovacího systému. V případě poruchy je možné snadno dlažbu na určeném místě odkrýt, závadu opravit a zase dlažbu jednoduše znovu zkompletovat.

terče

4/ Úprava výšky dlažby je možná kdykoliv

Při použití výškově nastavitelných terčů můžete keramickou podlahu dorovnat do ideální roviny. Pokud v průběhu používání dlažby vznikne jakákoliv nerovnost, je možné dodatečně jednotlivé terče vycentrovat. K dostání jsou také rektifikační terče s kloubem, které lze použít také na vyspádované podlahy.

5/ Bezproblémové řešení odtoku vody

Podkladovou vrstvu pod dlažbou položenou na terče je možné podle potřeby vyspádovat a odvést tak vodu správným směrem. Terče, na které je položená dlažba, je samozřejmě možné výškově upravit, aby pochozí plocha byla vodorovná.

6/ Dlažba na terče vydrží vysokou zátěž

Keramická dlažba určená k pokládce na terče (nese označení LASTRA) má vždy minimální tloušťku 20 mm, proto vyniká svou pevností a odolností a snese vysoké zatížení. Proto můžete na dlažbě umístit nebo po dlažbě přepravovat i těžší předměty.

terče

7/ Šikovné zakrytí nevzhledných předmětů

Při realizaci dlažby na terasu se nevyhnete nutnosti realizace odtokových žlabů nebo vpustí, které obvykle trochu kazí celkový dojem. Pod dlažbu na terčích je jednoduše schováte.

8/ Příjemné pochozí vlastnosti

Terče jsou vyrobeny z gumy nebo plastu. Chůze po terasové dlažbě, která na nich leží, je tedy měkká a příjemná.

Dlažba na zahradu terasu na terče bazén keraservis atlas conocrde

9/ Nízká hmotnost je výhodou

Oproti dlažbě z betonu nebo přírodního kamene má dlažba LASTRA mnohem nižší hmotnost na metr čtvereční. Doprava a manipulace s materiálem na stavbě je díky tomu mnohem jednodušší.

10/ Ideální vlastnosti pro venkovní použití

Keramická dlažba LASTRA stoprocentně splňuje všechny parametry pro použití v exteriéru. Pokud si ji vyberete na terasu, balkon nebo kolem bazénu, nemůžete udělat chybu. Vyberte si věrnou imitaci kamene nebo například dlažbu ve tvaru prken pod pergolu v imitaci dřeva.

Chci poradit s výběrem venkovní dlažby.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


 


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner