Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Jaké rozměry mají luxfery?

Rozměry luxfer SEVES GLAS. Skleněná stěna. Keraservis.

Duté skleněné tvárnice, známé pod názvem luxfery, jsou ideálním stavebním materiálem pro výstavbu stěn plných světla. Skleněné příčky, stropy, podlahy i obvodové stěny krásně prosvětlí interiéry a stavbám propůjčují punc originality. V jakých rozměrech jsou luxfery k dostání?

Když se řekne luxfery, většina z nás si představí ty nejpoužívanější typy ve tvaru čtverce 19 x 19 cm, nebo takzvané „půlky“ o rozměru 19 x 9 cm. Výrobce Seves Glass Block ale ve svém potfoliu nabízí mnohem více. Pojďme si v tom udělat jasno.

Základní rozměry luxfer:

Největší výběr co se týká barev a typů povrchu naleznete základním formátu 19 x 19 x 8 cm a také v polovičním formátu 19 x 9 x 8 cm. Luxfery těchto velikostí jsou skvělým materiálem pro předělové stěny v interiéru nebo na výstavbu obvodových stěn.

Luxfery 19 x 19 cm s různými tloušťkami:

Základní tloušťka luxfer o velikosti 19 x 19 cm je 8 cm. K dostání jsou také luxfery stejného rozměru o 2 cm širší (tloušťka 10 cm) nebo užší (tloušťka 5 cm). Ty širší jsou vhodné například na dlouhé příčky či polopříčky, je možné je s výhodou použít do příčky o tloušťce 10 cm, aniž by se musela dozdívat fazeta. Ty užší jsou skvělé především do moderních koupelen , kuchyní a do dalších menších místností.

Rozměry luxfer se speciálními tvary:

Luxferové dělicí příčky, které slouží k optickému rozdělení a prosvětlení interiéru, je možné zakončit speciálními ukončovacím a rohovými tvarovkami se základním rozměrem 19 x 19 x 8 cm či rohovými tvarovkami 90° s rozměry 19 x 13.2 x 8 cm.    

Rozměry pochozích luxfer:

Pro stavbu vodorovných nosných konstrukcí jako jsou stropy, lávky, chodníky, klenby se používají speciální pochozí tvarovky o rozměru 19 x 19 x (8 nebo 10), 14 x 14 x 11, 11 x 11 x 6  nebo kulaté s poloměrem 17 nebo 19 cm. K pochozím luxferám se řadí také protipožární luxfery o rozměru 19 x 19 x (16, 10 nebo 8) cm.

Další rozměry luxfer:

Zde se řadí exkluzivní luxfery o rozměrech 30 x 30 x (13 nebo 8) cm. Nesmíme opomenout také designové skleněné cihly Vistabrick a Vetropieno, které se vyrábějí v atypických formátech.

Luxfery MyMiniGlas

Designové luxfery MyMiniGlas jsou určeny pouze do interiéru a oproti obvyklé velikosti běžných luxfer (19 x 19 x 8 cm) jsou menší, mají jednotný rozměr 14,6 x 14,6 x 8 cm. Svými odvážnými barvami a praktickými rozměry jsou MyMiniGlas dokonalým prvkem pro vytváření netradičních interiérů plných přirozeného světla, soukromí a barev.

Využijte potenciál skleněných luxfer - pusťte více světla do vašich interiérů. S výběrem správné velikosti, barvy, s montáží nebo s jakýmkoliv dalším dotazem vám rádi poradíme v našich showroomech v Praze, Brně nebo Ostravě. Na luxfery jsme specialisté.

Chci poradit s výběrem luxfer


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner