Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Keramická dlažba a obklady jsou s hygienou nerozluční parťáci

Hygienická keramická dlažba Atlas Concorde. Kearservis.

Tady by se dalo jíst z podlahy! Vykřikne úžasem vaše sousedka, až k vám příště přijde na návštěvu. Nenechte si tajemství dokonale uklizené podlahy pro sebe. Klidně se přiznejte, že je to díky vaší nové keramické dlažbě, která se tak snadno udržuje čistá.

Ale nejde tady o názor sousedky. Jde o zdraví a hygienu celé rodiny, o to více v současné pandemické době. Učíme naše děti mýt si ruce několikrát během dne. Je to jednoduchý zvyk, který má prokazatelnou zdravotní účinnost a který jsme se my sami kdysi dávno naučili od našich rodičů. A když už máme všichni ruce umyté, pátráme dále po úrovni hygieny v našich domovech. Je dobré vědět, že dokonalost úklidu závisí na materiálech, které v domácnosti používáme. Keramické povrchy jsou beze sporu v čele tohoto pomyslného pelotonu. Hitem roku 2022 v oblasti hygieny je patentovaný povrch dlažeb Atlas Concorde SENSITECH.

Atlas Concorde Sensitech


Keramická dlažba a obklady jsou z hygienického hlediska velmi bezpečným materiálem, který nezadržuje vlhkost a snadno se čistí. Jsou dokonale nehostinným prostředím pro všechny bakterie, roztoče a plísně. Brání usazování, růstu a množení virů a choroboplodných zárodků. Velmi ceněnou vlastností je vysoká nenasákavost keramiky, s přírodním kamenem nebo betonovou stěrkou je nesrovnatelná, na keramice skvrny prostě neulpívají.

Hygiena v koupelně

Abychom pochopili, proč je keramika z hlediska hygieny takovým supermateriálem, nahlédněme malinko do technologie výroby. Na začátku výrobního procesu vypadá keramická směs jako velmi jemný prášek zcela zbavený vlhkosti, odborně řečeno, je atomizovaný. Tento prášek se lisuje při velmi vysoké teplotě. Lisováním vzniká výjimečně pevný materiál téměř bez pórů, s téměř nulovou nasákavostí (méně než 0,5 % objemu), vždy dokonale omyvatelný. A z těchto fyzikálně-chemických vlastností vyplývá celá řada výhod pro náš jednodušší každodenní život.

Keramika se používá nejen na podlahy a obklady do koupelen, ale je také skvělým materiálem k výrobě umyvadel do koupelny na míru nebo nábytku. S úspěchem se využívá také v kuchyni. Keramické kuchyňské desky vyrobené z velkoformátové dlažby jsou jedním z nejhygieničtějších materiálů, které můžeme na kuchyňské linky použít. Tyto nové způsoby použití keramických materiálů jsou v současnosti mezi architekty a designery na celém světě velmi trendy.

Pokud se rozhodnete pro keramickou dlažbu, obklady, pracovní kuchyňskou desku nebo i umyvadla, můžete si být jisti bezpečnou a praktickou volbou. Přijďte si vybrat do našich showroomů v Praze, Brně nebo Ostravě.

Tip pro vás: Jak správně udržovat a čistit keramické obklady a dlažby si můžete přečíst v našem podrobném návodu.

Chci poradit s výběrem dlažby


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner