Novinka

Kolekce retro obkladů a dlažeb Atlas Concorde Venti Boost

Kolekce retro obkladů a dlažeb Atlas Concorde Venti Boost

Inspirativní, výrazná, barevná a pestrá – to je kolekce retro dlažeb a obkladů Venti Boost od Atlas Concorde. Navazuje a doplňuje předchozí kolekce Boost a Boost Pro ve vzhledu betonu. Všechny tři kolekce je možné krásně kombinovat. Přináší skvělou příležitost pro spojení tradičního stylu vybavení interiéru se současným moderním.

Znovuobjevený retro design kolekce Venti Boost navazuje na původní vzory, které byly v oblibě v interiérech měšťanských domů na přelomu 19. a 20. století. A když už jsme u retra, určitě nezaškodí si připomenout trochu z historie. Původní dlaždice měly dvě vrstvy. Spodní vrstva byla klasicky cementová a horní vrstvu tvořil mramorový prášek s barevnými pigmenty. Tato technologie výroby umožnila vznik na svou dobu nevídaných barevných a hravých vzorů, kdy barevná vrstva aplikovaná v geometrických obrazcích nechala částečně prosvítat spodní cementovou vrstvu. Zpět do moderní architektury si retro styl našel cestu prostřednictvím italského návrháře jménem Gio Ponti, který v počátku šedesátých let 20. století vydekoroval retro vzory podlahu v lobby a také 100 pokojů v legendárním designovém hotelu Parco dei Principi ve městě Sorrento. 

Kolekce Venti Boost nabízí tři základní témata: klasické barevné vzory CLASSIC MIX, modré vzory BLUE MIX a vzory v desaturovaných barvách COLD/WARM. 

VENTI BOOST CLASSIC MIX

Venti Boost

Grafika a vzory připomínají tradiční modely z minulosti, která díky Venti Boost znovu doslova před očima ožívá. Symetrické tvary, proporce a vybrané barvy rafinovaně evokují retro náladu.

VENTI BOOST BLUE MIX

Venti Boost

Modré vzory jsou inspirovány typickými portugalskými azulejos. Toto téma je velmi podobné výše popsanému Classic Mix - v elegantním kontrastu světlých a tmavých odstínů barev, v tomto případě ale jen modré, šedé a bílé. Interiéry získávají nádech středomořské atmosféry a ožívají v paletě barev inspirované nespočetnými odstíny barev moře a oblohy.

VENTI BOOST COLD/WARM

Venti Boost

Toto téma vyjadřuje moderní směr retro stylu v neutrálních desaturovaných barvách ve studených nebo teplých tónech. Povrch má výraznou texturu a vzory jsou přísně geometrické, založené na střídání plných a prázdných míst, hloubek a stínů, navržené technikou šerosvitu. Minimalistický vzhled připomíná skandinávský způsob vyjadřování v architektuře.

Kolekce Venti Boost je určena výhradně pro použití v interiérech a to v jednom jediném rozměru 20x20 centimetrů. Je možné z nich vyskládat stěny i podlahy, které působí samy o sobě jako výrazné solitéry, ale také vytvořit korespondující pozadí pro další dekorativní prvky v místnosti. Pro více informací o retro kolekci VENTI BOOST nás kontaktujte, s výběrem vám rádi pomůžeme. 

Mám zájem o více informací o kolekci Venti Boost


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Přečtěte si také

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner