Realizace

Koupelny a toalety ve vile oceněné v soutěži Stavba roku 2021

Vila vnitřní krajina výherce soutěže stavba roku ateliér Štěpán koupelna keraservis
Martin Jelínek
O realizaci projektu se postaral/a:
Martin Jelínek
Rozloha místnosti:
10 m2
Datum realizace:
2020

Obytný dům nazvaný Vila vnitřní krajina z architektonického studia Ateliér Štěpán získal titul v celostátní soutěži Stavba roku 2021 . Je dokonalou souhrou dvou základních stavebních materiálů – betonu a dřeva. Také my jsme měli tu čest podílet se na výstavbě tohoto výjimečného domu, především toalet a koupelen realizovaných v dimenzích nadčasové kombinace surového betonu, bílé sanity a přírodního dřeva.

Všudypřítomný beton zde v koupelně reprezentují na podlahách cementové stěrky a na stěnách velkoformátové obklady ve vzhledu betonu. Architekt si vybral španělskou značku Inalco , která je typická svými ultratenkými obklady. Velkoformátový keramický panel s betonovým povrchem Ground Piedra Natural má při rozměru 1 x 2,5 m tloušťku pouhých 6 mm.

Stavba roku 2021

Použitá umyvadla a také toalety jsou od tradičního výrobce Villeroy & Boch, německé značky, na kterou je možné se stoprocentně spolehnout, co se týká perfektního designu i funkčnosti. Pro umyvadlo V&B Subway 2.0 Vanity White Alpin, které je zabudované ve dřevěné koupelnové skříňce, jsou typické měkké tvary a harmonické proporce. Umyvadlo doplňuje designová umyvadlová baterie Axor Citerio s povrchovou úpravou v chromu. Je dimenzována ve velkorysých proporcích se zaměřením na uživatelský komfort a intuitivní ovládání

Závěsná toaleta V&B Subway 2.0 s hlubokým splachováním má delikátní design, který podporuje industriální atmosféru koupelny. Mezi její přednosti patří snadné čištění a funkce AquaReduct, která ušetří jedním spláchnutím 1,5 litrů vody. Pro splachování slouží ovládací tlačítko TECEloop z bílého skla.

Inspirovaly vás koupelny ve Vile vnitřní krajina? Rádi pomůžeme s návrhem i realizací koupelny také ve vašem vysněném domě. Kontaktujte nás v našich showroomech v Praze, Brně nebo Ostravě.

Foto: BoysPlayNice

Podobné realizace

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner